Slovan v lige opäť šliape ako stroj, vyhral na Liptove

BRATISLAVA – V dohrávke piateho kola Niké ligy zvíťazil ŠK Slovan Bratislava na pôde Ružomberka 2:1 (0:0), ale musel zabojovať. Domáci mu pomohli vylúčením.

V 29. minúte Čavrić nebezpečne vypálil spoza 16-ky a Krajčírik vyrazil loptu na roh. V 31. minúte Šefčík zvolil strelu, no mieril mimo bližšej žrde. V 36. minúte mohli skóre otvoriť domáci. Liptáci potiahli rýchly útok a Šefčík namieril do bližšieho horného rohu brány, kde veľmi dobrým zákrokom vyrazil Borjan. V 45. minúte Čavrićov pokus zblokoval obranca na rohový kop. V nadstavenom čase prvého dejstva nebezpečné zakončenie belasých zblokovali domáci nad brvno na rohový kop.

V 58. minúte po rohu lopta zaletela k vzdialenejšej žrdi, kde ju nasmeroval do siete Čavrić – 0:1. V 62. minúte zamieril Slovan do protiútoku. Na jeho konci bol opäť Čavrić, no Krajčírik strelu chytil. V 65. minúte Hladík nabil Chrienovi a ten bez problémov vyrovnal – 1:1. V 68. minúte obdržal druhú žltú kartu a následne červenú Ružomberčan Mrva. V 69. minúte pri následnom priamom kope hostia tesne minuli bránu.

V 75. minúte strhol vedenie na stranu majstra Strelec – 1:2. V 82. minúte pred domácou bránou dostal prihrávku rovnaký futbalista, a v páde zakončil tesne vedľa. V 84. minúte Zsigmund pálil spoza veľkého vápna, a Borjan bol úspešný. V nadstavenom čase Krajčírik vyvolal potlesk tribún, keď sa na neho rútil Abubakari, ktorého strelu vyrazil a následne zneškodnil Marcelliho zakončenie. V tretej nadstavenej minúte vystrelil Kucka, no minul horný roh. Slovan zvíťazil v dohrávke v Ružomberku 2:1.