Tri krásne rýchle góly, a potom stále menej – Slovensko zdolalo Lichtenštajnsko

SLOVENSKO – V pondelkovom šiestom kole kvalifikácie na Majstrovstvá Európy 2024 v Nemecku slovenský celok strelil veľmi rýchle tri góly. Následne pekných akcií a príležitosti rapídne ubudlo. Domáci zvíťazili nad posledným celkom kvalifikačnej skupiny J Lichtenštajnskom 3:0 (3:0).

Tréner Calzona premiešal zostavu, od začiatku ostali odpočívať Kucka, Pekarík, či Polievka. Prešlo iba niekoľko sekúnd, keď dlhý pas nášho zadáka Boženík zahlavičkoval na ľavú stranu do nábehu Hanckovi, ktorý ľavačkou prehodil gólmana Büchela – 1:0. Hancko majstrovsky ukázal útočníkom, ako sa to robí. V tretej minúte kopol rohový kop Mak. Gólman Lichtenštajncov jednou rukou vyboxoval k Dudovi, ktorý si položil na zem obrancu a prestrelil všetko – 2:0.

V šiestej minúte Bénes zabojoval na ľavej strane a dobehol ťažký pas, ktorý v sklze poslal pred bránku. Osamotený Mak rutinérsky do hornej časti brány obstrelil Büchela – 3:0. Po rýchlej kontre a nezištnej prihrávke Boženíka mal ďalší čistý gól na kopačke Haraslín. Büchel jeho obstrel k vzdialenejšej žrdi vyrazil nohou. Dominovali sme tiež v držaní lopty a kontrolovali hru. V 23. minúte zahral roh Bénes a Gyömbér prudkou hlavičkou minul bránu. V 31. minúte z veľmi dobrej pozície zle hlavičkoval Hancko.

V dobrom svetle pôsobil a ťahal akcie dopredu obranca Tomič. V 35. minúte však zamieril vysoko nad. Do dvoch veľkých šancí sa dostával Duda, ale loptu z pravej strany si dvakrát spracovával pravou nohou a dvakrát to pokazil. V druhom prípade ho ospravedlnil ofsajd. Slováci po troch rýchlych góloch síce držali loptu a v rozohrávke nerobili chyby, ale zaujímavých momentov už bolo málo a chýbal ďalší moment prekvapenia. V nadstavenom čase „sokolom“ nevyšlo zakončenie zaujímavého útoku.

Začiatok druhého polčasu bol takisto statický. Diváci si pýtali ďalší gól. Hráči hostí boli často ošetrovaní. Absentovali šance a viacero náznakov Slováci nedotiahli. Lichtenštajnsko sa začalo dostávať k lopte, no smerom dopredu nebolo nebezpečné. „Sokoli“ súpera často odzbrojovali a získavali loptu späť, avšak v útoku boli rovnako neškodní. V 74. minúte sa do centra z ľavej strany hodil nabiehajúci futbalista a hlavou loptu nedosiahol.

Premiéru v slovenskom drese si odkrútil Tupta. Vysunul Boženíka, ktorý z ľavej strany trafil bočnú sieť. Po troch rýchlych góloch futbal upadol a zaujímavých momentov bolo ako šafranu, hoci hráči sa stále usilovali niečo vymyslieť. Slovensko vyhralo nad Lichtenštajnskom 3:0 a je škoda, že rýchly náskok nevyužilo viac.