Väzenská časť Justičného paláca horela, podpálil sa väzeň. Polícia začala trestné stíhanie

titulok Ilustračné foto. Foto: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

BRATISLAVA – V nedeľu 9. júna vo večerných hodinách vypukol v Justičnom paláci v Bratislave požiar. Pre TASR to potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave Štefan Koči.

Podľa informácií TV JOJ mal požiar na svedomí väzeň, ktorý sa podpálil v cele. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Väzeň údajne utrpel vážne popáleniny.

„Požiar úmyselne spôsobila väznená osoba, ktorá bola umiestnená sama na cele. Vzhľadom na to, že v danej veci prebieha šetrenie, nebudeme sa bližšie vyjadrovať,“ spresnila hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Monika Kacvinská. K požiaru cely prišlo v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Bratislava, ktorý sídli v zadnej časti Justičného paláca.

Kacvinská priblížila, že došlo aj k zraneniu príslušníka zboru, ktorý bol následne ošetrený v civilnom zdravotníckom zariadení. Prípad sa však zaobišiel bez vážnejších následkov na zdraví i majetku. Bezpečnosť odsúdených a obvinených nebola ohrozená.        

„Podľa predbežných informácií príslušníci ZVJS reagovali rýchlym zásahom a uhasením požiaru zabránili väčšej ujme na zdraví v prípade páchateľa a väčším škodám na majetku,“ dodala s tým, že k rozšíreniu požiaru mimo cely nedošlo.

„Operátor tiesňovej linky 155 vyslal ambulanciu rýchlej lekárskej pomoci k 59-ročnému mužovi, ktorý utrpel popáleniny I. a II. stupňa na vrchnej časti tela. Po prvotnom ošetrení bol pri vedomí posádkou transportovaný do nemocnice v Ružinove,“ uviedla Petra Klimešová, hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR pre noviny.sk.

Policajti príslušného útvaru Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I okolnosti požiaru vyšetrujú.

„Zo strany vyšetrovateľa bolo v tejto súvislosti začaté trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia. Presná výška škody, ktorá bola požiarom spôsobená, bude predmetom ďalšieho dokazovania,“ uviedli bratislavskí krajskí policajti na sociálnej sieti.

(noviny.sk, mas, tasr)


Ďalšie články