V Ružinove pribudne polyfunkčné centrum so štyrmi budovami za 35 miliónov

Ilustračná snímka. Foto: Pixabay.com/Alejandrovilacortez Ilustračná snímka. Foto: Pixabay.com/Alejandrovilacortez

BRATISLAVA – V bratislavskom Ružinove plánujú postaviť polyfunkčné centrum. Vyrásť majú štyri budovy s bytovým domom, garni hotelom i kancelárskymi priestormi.

Vyplýva to zo zámeru, ktorý investor – spoločnosť VI Group Development – predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA). Predpokladané investičné náklady sú približne 35 miliónov eur. Polyfunkčné centrum plánujú vybudovať na území Trnávky a dopravne napojiť na Ivánsku cestu. Na prízemí budov budú obchodné prevádzky.

„Obohatenie danej lokality občianskou vybavenosťou bude prínosom nielen pre krátkodobých návštevníkov, ale aj pre obyvateľov danej lokality, či už vo forme rozšírenia služieb, alebo vo forme nových pracovných príležitostí,“ doplnil investor v zámere.

Prechodné ubytovanie v zámere má pozostávať v sumáre z 329 ubytovacích jednotiek. Navrhovaná činnosť počíta aj s vybudovaním celkovo 488 parkovacích miest, z toho 439 v suteréne a 49 na povrchu terénu. Termín začatia výstavby predpokladá investor v budúcom roku a ukončenie v roku 2028.

(tasr)


Ďalšie články