V Sade Janka Kráľa ľudia zažijú stredovek

Pozvánka na podujatie Stredovek v Sade. Foto: Facebook.com/Stredovekv Sade

BRATISLAVA – Milovníci histórie si opäť prídu na svoje v Sade Janka Kráľa v bratislavskej Petržalke. V sobotu 8. júna od 9:00 sa v ňom utáboria stredoveké vojská.

Uskutoční sa tam historický festival Stredovek v Sade 2024. Chýbať nebudú šermiarske turnaje, historické módne prehliadky, historické tance ani rekonštrukcia poľnej bitky s viac ako 70 bojovníkmi.

„Sad Janka Kráľa ožije na jeden deň stredovekou atmosférou a tešiť sa môžu malí aj veľkí návštevníci. Stredovekú atmosféru vytvorí viac ako 120 nadšencov histórie z rôznych kútov Slovenska a Českej republiky,“ pozývajú organizátori, občianske združenie Gaston.

Návštevníci uvidia členov historických skupín v dobových kostýmoch, repliky zbraní, zbrojí, historického nábytku či remeselného vybavenia.

Pripravené sú šermiarske súboje a turnaje, lukostrelecký turnaj či zápolenie v šermiarskej všestrannosti, historická módna prehliadka, škola historických tancov či cirkusový workshop.

K dispozícii budú aj časti zbroje a meče, ktorých váhu si budú môcť návštevníci vyskúšať. V strelnici si budú môcť vyskúšať aj streľbu z lukov.

Dobovú atmosféru dotvoria remeselníci, ktorí budú priamo na mieste zhotovovať výrobky zo železa, dreva, kože a skla. Záujemcovia budú môcť ochutnať z dobových jedál. Na záver podujatia vystúpi hudobná skupina Valar.

(tasr)


Ďalšie články