Nové byty, polyfunkčný objekt aj plochy zelene. V Dúbravke postavia nový obytný súbor

Nové byty, polyfunkčný objekt aj plochy zelene. V Dúbravke postavia nový obytný súbor V Dúbravke vyrastie nový obytný súbor. Foto: TASR/Branislav Račko

BRATISLAVA – Mestská časť Dúbravka plánuje pre obyvateľov postaviť štyri nové bytové budovy a dve budovy občianskej vybavenosti. Informuje o tom investor spoločnosti Agadu, ktorý už svoj zámer s názvom Obytný súbor Agadu predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Nový obytný súbor, ktorého areál by bol ohraničený slepou ulicou Dúbravčická a ulicou Agátová, vyčíslili zhruba na 53,2 milióna eur.

„Realizáciou navrhovaného investičného zámeru dôjde v dotknutej mestskej časti k rozšíreniu ponuky priestorov pre bývanie a komerčných kancelárskych priestorov, doplnené budú o ďalšie prvky občianskej vybavenosti a plochy zelene pre širšie vrstvy obyvateľstva,“ uvádza investor.

V zámere spoločnosti Agadu sa bližšie špecifikuje, že bytovky budú v rozmedzí šesť až osem nadzemných podlaží a výška polyfunkčného objektu bude mať štyri až šesť nadzemných podlaží. Komunitné centrum, ktoré bude taktiež súčasťou, zahrnie jedno nadzemné podlažie.

Obyvatelia budú mať k dispozícii aj byty s predzáhradkami, ktoré budú na prvom nadzemnom podlaží. Naopak na tých najvyšších poschodiach budú umiestnené väčšie byty s terasami, uvádza sa v zámere Obytný súbor Agadu.

Súčasťou projektu budú aj parkovacie stojiská v podzemnej parkovacej garáži (741 miest) a na povrchu terénu (88).

Budovať by sa malo v roku 2025. Investor predpokladá ukončenie celého obytného súboru v roku 2029.

(tasr)       
        


Ďalšie články