Dva parky v Bratislave obnovili. Otvoria ich cez víkend

park Vizualizácia parku na Legionárskej. Zdroj: MIB

BRATISLAVA – V Bratislave cez víkend otvoria dva parky, ktoré prešli úpravami v rámci projektu Živé miesta. V sobotu 8. júna sprístupnia Park Legionárska v Starom Meste. V nedeľu 9. júna zas po úpravách otvoria Park Kazanská v mestskej časti Vrakuňa.

Na sociálnej sieti o tom informovalo hlavné mesto.

Park na Legionárskej vznikol zmenou neurčitého priestoru na park, v ktorom na jar rozkvitne 50 sakúr od japonského veľvyslanectva. Vhodný bude na posedenie i šport. Verejné priestranstvo na Legionárskej komplexne zrekonštruovali na základe architektonického návrhu.

„V parčíku na Legionárskej sme zrealizovali terénne úpravy, doplnili výsadbu, vytvorili nové pešie chodníky, doplnili osvetlenie a zveľadili predpolie sochy s bustou Sama Chalupku,“ uvádza mesto. Novinkou je multifunkčné ihrisko.

Zmenou je, že voľný výbeh pre psov sa po novom nenachádza v celom parku, ale vo vyhradenom areáli s hracími prvkami.

„Rozšírili sme aj priestor na čakanie za zastávkou mestskej hromadnej dopravy (MHD), a tiež opravili chodník od Kmeťovho námestia popri internáte,“ doplnil magistrát. Paralelne s Radlinského ulicou tiež pribudol drevený palubový chodník tak, aby boli ochránené koreňové sústavy existujúcich vzrastlých stromov.

Na otvorení parku na Kazanskej sa zúčastní primátor Bratislavy Matúš Vallo spolu so starostom Vrakune Martinom Kurucom. „Počas otváracej nedele sa môžete tešiť na farmárske trhy od 10:00 do 18:00, hokejbalový turnaj, maľovanie na tvár, divadielko, hudobné vystúpenie a skvelú priateľskú atmosféru,“ uvádza mesto.

Park vznikol premenou dlhodobo zanedbanej verejnej plochy na križovatke Kazanskej a Čiernovodskej.

„Kým park poslúži na trávenie voľného času a tranzit, plocha vedúca k zdravotnému stredisku umožní organizáciu príležitostných trhov,“ doplnil magistrát.

Povrch parku tvorí mlat, ktorého plochu dopĺňajú novo vysadené stromy, nachádza sa tu aj atypický mobiliár, ktorý poslúži ako sedenie a vizuálny doplnok priestoru. Obnova priniesla aj rekonštrukciu a doplnenie verejného osvetlenia, stojanov na bicykle, odpadkových košov a lavičiek.

(sita, mas)


Ďalšie články