Rodičia sa boja pustiť deti na ulicu. Sused na ne vytiahol zbraň

Muž sa vyhrážal atrapou zbrane Ilustračné foto: pexels.com

KOSTOLIŠTE – Dobré susedské vzťahy sú na nezaplatenie. O tom by vedeli hovoriť aj obyvatelia novej časti obce na Záhorí, ktorí sa boja vyjsť s deťmi na ulicu. Dôvodom je ich sused, ktorému prekáža detský krik.

O vyčíňaní muža informoval portál noviny.sk. Muž údajne na deti a rodičov vytiahol plynovú zbraň. Podľa starostu obce Kostolište Huberta Danihela dotyčný aj predtým riešil hluk neštandardným spôsobom. „Zapol niekde v dome generátor vysokofrekvenčného signálu, ktorý je dosť citlivý pre sluch. Vraj si deti zapchávali uši,“ vyjadril sa starosta pre portál.

V novej časti obce bývajú najmä rodiny s deťmi, ktoré správanie suseda odsúdili. Prípadom sa zaoberá aj polícia, ktorá po incidente so zbraňou muža zadržala a previezla do cely policajného zaistenia. Obvineného však prepustili na slobodu.

„Poverený príslušník okresného riaditeľstva v Malackách začal trestné stíhanie vo veci nebezpečného vyhrážania voči 35-ročnému občanovi Českej republiky,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Silvia Šimková pre portál.

(noviny.sk)


Ďalšie články