Zvrat v prípade unesenej študentky. Prokuratúra stíhanie zastavila

studentka Mladá žena je študentkou VŠMU v Bratislave. Foto: FB, archív SND.

BRATISLAVA – V prípade unesenej a znásilnenej študentky VŠMU nastal zvrat. Stíhanie záchranára, ktorý čelí obvineniu, bolo zastavené.

Informuje o tom portál tvnoviny.sk. K zmiznutiu 22-ročnej študentky došlo 10. septembra 2023. Vysokoškoláčka sa vracala v noci z predstavenia SND, no domov už neprišla. Naposledy ju videli, ako nastupuje na autobus smerom do Petržalky v nedeľu nadránom. Zastávka sa pritom nachádzala len 150 m od jej domu.

V nedeľu oznámila matka zmiznutie dcéry na polícii. Študentku sa následne podarilo vypátrať v pondelok. Zdravotníci ju objavili pred nemocnicou v Petržalke. Na tele mala odreniny, reznú ranu a sedem vpichov. Ďalší deň zadržali policajti podozrivého záchranára, ktorý údajne študentku sledoval a uniesol.

V jeho byte aj v aute našla polícia niekoľko dôkazov. Avšak po ôsmich mesiacoch nastal v prípade zvrat.

„Trestné stíhanie bolo uznesením dozorujúcej prokurátorky Krajskej prokuratúry Bratislava zastavené. Dôvodom rozhodnutia o zastavení trestného stíhania I. P. bola skutočnosť, že tento v čase spáchania oboch skutkov v dôsledku duševnej choroby, ktorou trpel, nevedel ovládať svoje konanie a ani rozpoznať nebezpečenstvo svojho protiprávneho konania. Tento záver vyplynul z vykonaného pomerne rozsiahleho znaleckého dokazovania,“ vyjadrila sa pre TV Markíza hovorkyňa Krajskej prokuratúry Bratislava Gabriela Kováčová.

(tvnoviny.sk)


Ďalšie články