Mimoriadne tragická nehoda. Náraz do stromu neprežili traja mladí ľudia

, Nehoda Mimoriadna tragédia sa stala pri obci veľká Mača, Foto: Facebook/Polícia SR, Trnava

BRATISLAVA – Mimoriadne tragická nehoda sa stala včera večer pri obci Veľká Mača v okrese Galanta. Len 20-ročný vodič nezvládol riadenie a narazil do stromu. Pri nehode zahynul mladý vodič a ďalšie dve dievčatá.

„K mimoriadne tragickej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasli tri mladé životy a jedna osoba sa ťažko zranila, došlo pri obci Veľká Mača, v okrese Galanta,“ poznamenali privolaní trnavskí policajti.

Podľa doteraz zistených informácií mal len 20-ročný vodič vozidla značky Hyundai prejsť, z doposiaľ presne nezistených príčin, mimo cestu a naraziť do stromu. 

„V aute sa v čase nárazu nachádzali aj traja rovesníci vo veku 21, 18 rokov, z toho dve dievčatá. Nehodu prežila iba 21 ročná dievčina, ktorú záchranári transportovali s ťažkými zraneniami do nemocnice. Ostatní, žiaľ, zraneniam spolu s vodičom podľahli,“ dodala polícia.

Miesto nehody bolo uzavreté a krátko na to zasahovali aj všetky záchranné zložky. Vzhľadom na závažnosť nehody si prípad prevzal galantský vyšetrovateľ, ktorý vo veci začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a ublíženie na zdraví s následkom ťažkej ujmy na zdraví.

„Apelujeme na mladých vodičov, ktorí nemajú ešte dostatočné skúsenosti za volantom, aby nepodceňovali situáciu za volantom a zbytočne neriskovali. Vodič je vždy plne zodpovedný za všetky osoby, a hoci sa iní zabávajú, vodič je ten, kto musí mať situáciu stále pod kontrolou. Myslime na to, vždy keď si sadáme za volant auta,“ dodala trnavská polícia.

(SITA)


Ďalšie články