Medzištátne vlaky pôjdu cez Holíč a Hodonín. Železničiari hlásia ich meškanie

Vlaky Niektoré medzištátne vlaky majú odklon a budú meškať, Foto: ŽČR

BRATISLAVA – Pre úpravu infraštruktúry je dočasne obmedzená železničná doprava na slovensko-českom traťovom úseku Kúty – Břeclav. Pripravte sa preto na meškanie niektorých vlakov.

Medzištátne vlaky jazdiace týmto pohraničným priechodom cez Bratislavu a Nové Zámky idú odklonom cez Holíč a Hodonín od soboty 25. mája do utorka 28. mája.

„Z dôvodu odklonovej trasy je potrebné počítať v uvedenom období s meškaním všetkých medzištátnych vlakov, ktoré prechádzajú cez uvedený pohraničný priechod, v rozsahu min. 30 – 40 minút,“ informovala v rámci mimoriadností na železniciach Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

Výluka sa v sobotu netýka ranných vlakov EN 477 Metropol na linke Břeclav – Budapešť (Západná stanica), EC 282 Metropolitan Slovenská strela z Nových Zámkov do Prahy a EC 271 Metropolitan z Brna do Budapešti. Tie v tento deň idú po štandardnej trase bez odklonu a meškania.

Rovnako v utorok pôjdu bez odklonu vlaky EC 131 Bathory na linke Varšava (Gdańska stanica) – Budapešť, 173 Hungaria z Hamburgu do Budapešti, EC 270, 272, 274 Metropolitan z Budapešti do Prahy, EC 281 Metropolitan z Prahy do Budapešti, EC 283 Metropolitan Slovenská strela z Prahy do Nových Zámkov a EN 476 Metropol z Budapešti do Břeclavi.

Vlaky EC 130 Bathory na linke Budapešť 8.12 h – Varšava (Východná stanica) 19.46 h a EC 131 Bathory Varšava (Gdańska stanica) 8.30 h – Budapešť 19.49 h sú počas odklonu vedené mimo železničnej stanice Břeclav.

Vlak EN 476 Metropol Budapešť 19.30 h – Břeclav 23.04 h ide v dňoch odklonu dvojskupinovo – priame vozne Budapešť – Varšava idú mimo stanice Břeclav, priame vozne Budapešť – Berlin/Praha ju obslúžia.

Vlak EN 477 Metropol Břeclav 4.55 – Budapešť 8.28 je počas odklonu vedený tiež dvojskupinovo, pričom priame vozne Varšava – Budapešť obídu stanicu Břeclav, priame vozne Berlin/Praha – Budapešť v nej naopak zastavia.

Cez západné Slovensko vedú medzinárodné železničné koridory po hlavných tratiach Bratislava – Kúty v dĺžke 64 kilometrov a Bratislava – Nové Zámky – Štúrovo v dĺžke 135 kilometrov. Informácie o aktuálnych výlukách a iných obmedzeniach na železniciach sú zverejnené na https://www.zssk.sk/vyluky/.

(SITA)


Ďalšie články