Fotofestival Devín 2024. Naučí vás aj portrétovať dravcov

Fotofestival Devín Na fotofestivale Devín sa môžete naučiť ako fotiť živú prírodu, Foto: Pixabay

BRATISLAVA – Ste začínajúci fotograf, ktorý má síce už svoju výbavičku, ale ešte celkom nepozná pravidlá a zákonitosti fotografovania? Zverte sa do rúk profesionálom, tí vašu snahu patrične zúročia.

Inšpiratívny svet fotografie, prírody a histórie ponúkne širokej verejnosti Fotofestival Devín 2024. Podujatie s celodenným programom, v ktorom nechýbajú workshopy, prednášky, prehliadka hradu či hudobné vystúpenie, sa uskutoční v sobotu 15. júna. TASR o tom informovali organizátori z Klubu dobrej fotografie.

Návštevníci budú mať možnosť spoznať etiópsku kultúru s cestovateľkou a fotografkou Veronikou Maškovou. Sociálnym témam sa bude venovať fotograf, pedagóg a kurátor Matúš Zajac, ktorý vo svojej tvorbe roky vedome prepája sociálny dokument s výtvarnými prvkami.

Je tiež známy svojimi dlhodobými, sociálno-spoločenskými projektmi, v ktorých skúma rôzne subkultúry, ale je aj výborným reportážnym fotografom a spolupracovníkom Štandardu.

Usporiadatelia dávajú do pozornosti aj workshop so slovenským dokumentaristom, fotografom, kameramanom a režisérom Tomášom Hulíkom, na ktorom sa záujemcovia môžu naučiť fotografovať dravce.

To je určite už vyšší level fotografovania, ktorý si vyžaduje citlivosť aj vzťah k živej prírode a zvieratám, ktoré majú v sebe celkom prirodzene zakódovaný strach z človeka. Ani fotenie nie je pre ne prirodzené, no dá sa to citlivým profesionálnym prístupom prekonať.

Program ponúka aj možnosť prejsť sa po hrade Devín v rámci komentovanej prehliadky s fotografkou a sprievodkyňou Jankou Kollárovou. K dispozícii bude aj fotenie dobových bojovníkov.

Na podujatie je vhodné si rezervovať vstupenky vopred. Očakáva sa veľký záujem verejnosti a počet miest je obmedzený.

(tasr)


Ďalšie články