Práce na výstavbe D1 od Bratislavy po Triblavinu pokračujú. Diaľničiari avizujú obmedzenia

Búranie mosta Obmedzenia v dôsledku búrania mosta v súvislosti s výstavbou D1. Ilustračný obrázok: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA – Práce na výstavbe rozšírenia diaľnice D1 od Bratislavy po Triblavinu postupujú. Most nad diaľnicou diaľničiari zdemolovali, vybudovali násypy, na mostoch ukončili zakladanie a aktuálne pracujú na častiach spodnej stavby ako aj na častiach nosných konštrukcií.

V tlačovej správe o tom informovala Národná diaľničná spoločnosť (NDS).

„Súčasťou stavby je 18 mostov a v najbližších dňoch uložíme prvé nosníky na moste nad cestou Pri Mlyne. Výstavba celého projektu prebieha v dotyku s prevádzkovanými cestami, či už samotnou D1 alebo cestami nižších kategórií,“ uviedli diaľničiari.

Aj z tohto dôvodu musia počas položenia prefabrikovaných nosníkov na most uzavrieť miestnu cestu Pri Mlyne v bratislavskej mestskej časti Vajnory.

„Presun nosníkov a ich uloženie na mostnú konštrukciu budú vykonávať ťažké pracovné stroje a počas prác je z hľadiska bezpečnosti motoristov vylúčené, aby práce prebiehali bez odklonenia dopravy,“ priblížila NDS s tým, že predmetná výluka v dĺžke 270 m medzi cestou I/61 (Senecká cesta) a železničným priecestím, bude v čase najnižšej dopravnej intenzity – v rámci víkendu 25. a 26. mája.

V súvislosti s výstavbou križovatky D1 a D4 pokračujú v prácach na zhotovení obchádzkových trás, teda nových náhradných vetiev.

„Nové náhradné vetvy budú najskôr slúžiť pri presmerovaní tranzitu počas dvíhania, modernizácie a rozširovania D1. Neskôr to budú plnohodnotné vyraďovacie vetvy z D1 na križovatku D1/D4,“ avizovala spoločnosť.

Podľa NDS patrí rozšírenie diaľnice D1 Bratislava – Triblavina v dĺžke takmer 3,6 km, ktorej súčasťou je aj kľúčové prepojenie diaľnic D1 a D4 medzi aktuálne najvýznamnejšie priority spoločnosti.

„Rozšírenie D1 je strategickou investíciou pre zvýšenie komfortu a bezpečnosti desiatok tisíc ľudí cestujúcich najmä z Bratislavy a do Bratislavy. Dokončenie križovatky zásadným spôsobom napomôže odbremeniť hlavné mesto od tranzitnej dopravy,“ doplnili diaľničiari.

(NDS, mas)


Ďalšie články