Mesto Pezinok sa dohodlo na riešení obchádzkovej trasy na vývoz odpadu

Pracovník BVS. Ilustračný obrázok: TASR/Michal Svítok

PEZINOK – Mesto Pezinok sa dohodlo s vývozcami odpadu, vlastníkmi prístupových ciest a so zástupcami Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) na riešení obchádzkovej trasy, ktorou budú môcť vývozcovia odvážať žumpový odpad. Krízová situácia nastala po uzavretí mosta pri kanalizačnej čerpacej stanici z dôvodu jeho rekonštrukcie.

TASR o tom informoval vedúci referátu komunikácie mesta Pezinok Michal Lukáč.        

„Obchádzková trasa bude viesť cez súkromné pozemky a vyžiada si úpravu terénu a rovnako tak samotného areálu kanalizačnej čerpacej stanice,“ uviedol Lukáč. Podotkol, že BVS bude môcť už o pár dní čistiareň sprístupniť na pôvodnú kapacitu pre zazmluvnených vývozcov žúmp.

Zároveň, ak všetko pôjde podľa plánu a nevyhnutné stavebné úpravy prebehnú v čo najkratšom čase, vývozcovia žúmp sa podľa neho obchádzkovou trasou dostanú k čistiarni najneskôr v nedeľu (26. mája).        

„Sme radi, že rokovania boli úspešné a že sa nám podarilo kritickú situáciu, ktorá veľmi zasiahla okrem Pezinka aj obce Doľany, Vištuk, Dubová a Píla, vyriešiť,“ povedala viceprimátorka mesta Pezinok Renata Klimentová. Uzávera mosta z dôvodu rekonštrukcie potrvá niekoľko týždňov.

(tasr)


Ďalšie články