Desiatka nových obojsmerných električiek je kompletná. Čoskoro ich zaradia do premávky

električka Električka na Starom Moste. Foto: Dopravný podnik Bratislava/Facebook

BRATISLAVA – Príchodom poslednej z desiatich nových obojsmerných električiek Škoda 30T3 ForCity Plus sa v utorok 21. mája po vyše dvoch mesiacoch zavŕšila ich dodávka do Bratislavy.

Informoval o tom portál imhd.sk.

Nové električky však zatiaľ ešte čakajú na zaradenie do premávky s cestujúcimi. V týchto dňoch sú jednotlivé vozidlá preskúšavané v uliciach mesta a každé z nich by malo v rámci skúšky prejsť naprázdno dvesto kilometrov.

Ministerstvo dopravy SR zároveň dňa 20. mája podpísalo s Dopravným podnikom Bratislava (DPB) zmluvu na poskytnutie nenávratného finančného príspevku z Kohézneho fondu v rámci Programu Slovensko vo výške 11 338 231 eur, ktorý pokryje zostávajúcu časť výdavkov na nákup týchto električiek. Prvá časť kúpnej ceny bola financovaná ešte vďaka príspevku z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra,“ uviedol portál.

Po vybavení všetkých potrebných formalít budú električky s číslami 7531 až 7540 zaradené do bežnej premávky. Oproti starým električkám Škoda 30T budú nové električky o niečo farebnejšie.

DPB zároveň dodáva, že nové električky budú obsahovať výkonnú klimatizáciu, plnofarebné informačné displeje, priestor pre 240 cestujúcich či moderný a štýlový vzhľad.

(imhd.sk, mas)


Ďalšie články