Panattoni Park v Zohore posilní infraštruktúru pre automobilový priemysel na Slovensku

Logo spoločnosti Logo spoločnosti Panattoni. TASR/Diana Semanová

BRATISLAVA – Spoločnosť Panattoni získala právoplatné stavebné povolenie k začatiu výstavby ďalšieho priemyselného parku v katastri obce Zohor na západnom Slovensku.

Panattoni Park Bratislava North II má vyrásť na pozemku s rozlohou 106 345 m2 a posilniť infraštruktúru pre automobilový priemysel na Slovensku. Investorom je investičná skupina Accolade.

„Výstavba projektu prebehne v niekoľkých etapách a celková prenajímateľná plocha po dokončení dosiahne viac ako 46-tisíc m2 v troch budovách. Aktuálne prebieha výstavba prvej haly, ktorá poskytne zázemie pre ďalšieho globálneho lídra z automotive sektora,“ informuje ďalej spoločnosť.

Nový nájomca bude mať k dispozícii plochu o veľkosti 20-tisíc m2. Hala bude využívaná predovšetkým na skladovanie komponentov.

„Spoločne budujeme novú priemyselnú infraštruktúru, ktorá prispeje k udržateľnému rozvoju ekonomiky na Slovensku,“ povedal riaditeľ Panattoni Slovensko Erik Ivaničko. Ako doplnila senior projektová manažérka Accolade Lenka Szkanderová, moderné haly odzrkadľujú súčasné dianie v jednotlivých odvetviach ekonomiky. „To platí aj v tomto prípade, keď investujeme do nových priestorov pre podnikanie významnej automobilovej spoločnosti,“ podčiarkla.

Štruktúra dopytu po nových priemyselných priestoroch sa pritom mení. Segment e-commerce v poslednom období výrazne klesá, pričom zvýšený záujem prichádza zo strany spoločností z technologického a výrobného sektora, predovšetkým z oblasti automotive.

Čoraz viac spoločností sa snaží rozšíriť výrobné kapacity alebo naopak začať výrobu v strednej Európe pre európsky trh. Len na Slovensku aktuálne podniká v automotive sektore cez 150 spoločností.

Panattoni je jedným z najväčších priemyselných developerov na svete s 53 pobočkami v Severnej Amerike, Európe, Saudskej Arábii a Indii.

V Európe pôsobí od roku 2005. Spoločnosť doteraz v Európe dokončila projekty, ktoré spolu zahŕňajú viac ako 22 miliónov štvorcových metrov priemyselných priestorov.

Medzi jej kľúčových klientov patria spoločnosti Amazon, DB Schenker, DHL, Fedex, DPD, XPO, Coca Cola, Weber, Whirlpool, Bosch, Volkswagen a H&M.

(sita, mas)


Ďalšie články