V bratislavskej Rači horelo na železnici. Predbežná škoda je 100-tisíc eur

tlejúce vagóny Tlejúce vagóny po požiari v bratislavskej Rači. Foto: Hasičský a záchranný zbor - Bratislavský kraj/Facebook

BRATISLAVA – V Bratislave v Rači v stredu pred 18:00 h vznikol požiar železničnej súpravy. Na mieste zasahovali záchranné zložky. Podľa hasičov bola príčina požiaru spôsobená manipuláciou s otvoreným ohňom

Hovorca KR HaZZ v Bratislave Štefan Koči potvrdil, že o 17:30 im bol nahlásený požiar vagóna, ktorý sa následne rozšíril na tri až štyri vagóny. Na miesto vyslali 12 hasičov s 3 kusmi techniky.

Ako informujú bratislavskí hasiči na sociálnej sieti, oznámenie o požiari vagóna prijali krátko pred 17:30. Po príjazde na miesto zistili, že požiar sa rozšíril na štyri osobné vagóny stojace na odstavnej koľaji. „Príčinou vzniku požiaru bola manipulácia neznámej osoby s otvoreným ohňom,“ uvádzajú s tým, že majiteľovi vagónov vznikla predbežná škoda 100-tisíc eur.

Pri požiari zasahovalo 24 príslušníkov Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy so siedmimi kusmi hasičskej techniky a deväť členov Dobrovoľných hasičských zborov obce Ivanka pri Dunaji a Bratislava – Ružinov s dvoma kusmi hasičskej techniky. Pri požiari sa nikto nezranil.

Horí vlaková súprava. Foto: Ivan Lučanič

(sita, ado, mas, KR HaZZ)


Ďalšie články