Po sérii vážnych úrazov cyklistov uzavreli obľúbenú cyklotrasu

bicykel, cyklista Ilustračný obrázok: Pixabay.com

BRATISLAVA/PIEŠŤANY – Slovenský vodohospodársky podnik upozorňuje cyklistov, že cyklotrasa cez hať Drahovce a jej manipulačnú lávku je od pondelka z technických príčin uzatvorená. Počas víkendu došlo na cyklotrase k viacerým vážnym úrazom cyklistov.

Podľa slov hovorcu Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Mariána Bocáka sa na trase stali počas víkendu štyri vážne úrazy cyklistov, keď musela byť privolaná rýchla zdravotná pomoc. SVP z tohto dôvodu prehodnotí režim a rozhodne, za akých podmienok bude možné cyklotrasu opäť využívať. Uzatvorená zostane až do odvolania.

Hať Drahovce je miestom, ktoré spája chodníky vedené po oboch brehoch Sĺňavy. Chodníky spolu s mostami v Piešťanoch a haťou Drahovce vyvárajú takzvaný kolokruh Sĺňava, ktorý slúži na športové vyžitie cyklistov, korčuliarov, aj peších turistov. 

Existenciu kolokruhu umožnila dohoda medzi SVP, mestom Piešťany a zaangažovanými občianskymi združeniami. Hať je však hlavne vodným dielom, na ktorom v pracovnom čase prebiehajú udržiavacie a manipulačné práce spojené s reguláciou rieky Váh. SVP vo vyhradených hodinách umožnil prechod cez hať aj pre verejnosť.

(tasr)


Ďalšie články