Ďalšia nahlásená bombová hrozba na univerzite. Prípad si prevzala NAKA

polícia SR polícia SR Foto: Mestská polícia Bratislava/FB

BRATISLAVA – Pre hrozbu súvisiacu so Slovenskou technickou univerzitou (STU) je momentálne neprejazdná Vazovova ulica v centre Bratislavy. Zasahuje tam mestská aj štátna polícia.

Priestory školy aktuálne kontrolujú policajti. Informuje o tom bratislavská mestská polícia na sociálnej sieti. „E-mailová hrozba súvisiaca s Technickou univerzitou na Vazovovej ulici prišla na viacero adries mestskej polície,“ uviedla mestská polícia na sociálnej sieti.

Hovorca univerzity Juraj Rybanský pre TASR potvrdil, že ide o bombovú hrozbu, ktorá sa týka budovy rektorátu na Vazovovej ulici 5. Budova bola podľa jeho slov evakuovaná a aktuálne tam polícia vykonáva úkony.

Prípad si prevzala Národná kriminálna agentúra (NAKA). Po vykonaní prvotných úkonov bude vyšetrovateľ tento skutok právne kvalifikovať. „Aktuálne pyrotechnici a psovodi so špeciálne vycvičenými psami objekt podrobne prehľadávajú,“ priblížila Zuzana Hrabovská z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru. Podotkla, že o vývoji situácie budú verejnosť priebežne informovať.

NAKA začala v prípade trestné stíhanie za trestný čin obzvlášť závažného zločinu teroristického útoku. Uviedol to hovorca Prezídia Policajného zboru Roman Hájek. „Vec vyšetruje ako obzvlášť závažný zločin teroristického útoku, za ktorý hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne doživotie,“ spresnila polícia na sociálnej sieti.

Pyrotechnici a psovodi so špeciálne vycvičenými psami školu podrobne prehľadali. „Zaistili sme digitálne stopy, ktoré sú podrobené dôkladnej analýze. Aj v tomto prípade spolupracujú viaceré útvary polície, odbor počítačovej kriminality, aj domáci a zahraničí partneri,“ priblížili policajti.

(tasr, Mestská polícia Bratislava/FB)


Ďalšie články