Chcete sa pochváliť svojou predzáhradkou? Petržalka spustila súťaž o tú najkrajšiu

predzáhradka Petržalka Ilustračná foto: Petržalka/FB

BRATISLAVA – Bratislavská Petržalka spustila nominácie do súťaže o najkrajšiu predzáhradku pred bytovými domami. Súťaž o najkrajšiu predzáhradku organizuje Petržalka od roku 2021, s cieľom motivovať obyvateľov k skrášleniu svojho okolia.

Ako informuje hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková, nominácie je potrebné zasielať najneskôr do konca mája. Samospráva upozorňuje, že do súťaže sa môže prihlásiť iba obyvateľ s trvalým alebo prechodným pobytom v Petržalke starší ako 18 rokov, ktorý sa stará o predzáhradku pri bytovom dome.

„Ak by ktokoľvek prihlásil náhodnú predzáhradku, bez informácií o osobe, ktorá sa o danú lokalitu stará, tvorcu predzáhradky by nebolo možné vyhľadať a v prípade výhry udeliť cenu,“ vysvetľuje Terézia Mesíčková z referátu životného prostredia Petržalky.

V rámci nominácie je potrebné do 31. mája vyplniť online formulár na webe a priložiť čo možno najkvalitnejšie fotografie predzáhradky. Porota vyberie najmenej troch a najviac desať finalistov, ktorých posunie do online hlasovania.

Víťazov súťaže Najkrajšia predzáhradka Petržalky 2024 určí verejnosť v internetovom hlasovaní, ktoré potrvá až do augusta. Víťazi získajú darčekové poukážky a vecné ceny.

O najkrajšiu predzáhradku súťažili obyvatelia Petržalky aj minulý rok. Takto vyzerali niektoré finálové predzáhradky:

(sita, Petržalka)


Ďalšie články