V hlavnom meste zhorela časť klubu. Na mieste zasahujú hasiči

Pink Whale Klub Pink Whale je po požiari značne poškodený a bude musieť zrušiť pondelkový plánovaný koncert. Foto: A. Turan

BRATISLAVA – Na Dunaji pri Nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu horí plavidlo prerobené na klub Pink Whale. Zasahujú tam hasiči.

Pre TASR to potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave Štefan Koči. „Požiar je už lokalizovaný,“ spresnil Koči. Pri požiari zasahuje 18 príslušníkov hasičského zboru. Koči spresnil, že ohlásili požiar lodného kontajnera prerobeného na bar na vyviazanom pontóne na Dunaji.

Hasiči momentálne pracujú na rozoberaní konštrukcie lodného kontajnera. „Zároveň skontrolovali celé podpalubie. Pri udalosti sa nikto nezranil,“ dodal hovorca. Na mieste udalosti, ktorá je v štádiu zisťovania, sa podľa neho nachádza aj zisťovateľ príčin vzniku požiarov.

Presnými príčinami a okolnosťami vzniku požiaru sa zaoberajú policajti. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková. „Príslušníci Policajného zboru aktuálne na mieste vykonávajú prvotné úkony, a preto v tejto chvíli nie je možné poskytnúť viac informácií,“ doplnila.

Pink Whale je obľúbený koncertný klub na Dunaji, približne oproti bývalému vchodu do SubClubu, na Nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu. Tam, kde bol Tanker, a predtým Plťka.

V zime a za nepriaznivého počasia ponúka zväčša mladým návštevníkom útulné podpalubie. V lete tu býva aj open air, priamo na palube pontónu. Aj v máji sa v klube Pink Whale malo uskutočniť 11 koncertov zväčša nezávislej hudby.

Aj preto bude tento klub, ktorého veľká časť sa bude musieť po požiari demolovať, vysokoškolákom, ktorí tvorili väčšinu jeho návštevníkov, chýbať. Podľa dopravných aplikácií sa na nábreží v okolí požiaru tvoria kolóny.

(tasr, atu)


Ďalšie články