BVS začne budúci týždeň s druhou etapou rekonštrukcie kanalizácie na Vajnorskej

BRATISLAVA: Čistička odpadových vôd Petržalka BVS. Ilustračný obrázok: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA – Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) začne v pondelok (13. 5.) s druhou etapou rozsiahlejšej rekonštrukcie kanalizácie na Vajnorskej ulici, a to v úseku od Českej po Škultétyho ulicu. Potrvať by mala do 1. októbra. Pre zložitosť prác treba počítať s dočasnými dopravnými obmedzeniami.

TASR o tom informoval vedúci odboru marketingu a komunikácie BVS Matúš Stračiak.        

„Osádzať sa bude pokračovanie kanalizačného zberača, ktorý je momentálne pod električkovou traťou a je v nevyhovujúcom technickom stave. V súbehu sa bude realizovať aj výmena vodovodných potrubí na dopojenie jednotlivých prípojok,“ priblížil Stračiak.        

Zložitejšie práce si vyžiadajú dočasnú uzáveru pre autá v tomto úseku Vajnorskej ulice v smere na Trnavské mýto. Osadené bude preto aj dočasné dopravné značenie, ktoré vodičov presmeruje na alternatívne trasy.

Mestskej hromadnej dopravy (MHD) sa uzávera dotkne len minimálne. Autobusová linka N53 v smere Hlavná stanica bude dočasne obsluhovaná na električkovej zastávke Česká (A). Električky budú úsekom premávať naďalej.        

BVS na sociálnej sieti zároveň avizovala dočasné dopravné obmedzenie na Vajnorskej ulici na úseku medzi Českou a Škultétyho.

„Na dotknutom úseku bude umiestnené dočasné dopravné značenie, ktoré vodičov presmeruje na alternatívne trasy. Prosíme všetkých vodičov, aby venovali zvýšenú pozornosť dopravnému značeniu a riadili sa vyznačenými obchádzkami. Práce budú vzhľadom na rozsah rekonštrukcie trvať do 1. októbra,“ informovala spoločnosť.

Obchádzková trasa pre tranzit v smere na Trnavské mýto povedie po Kutuzovovej ulici. „Ak sa budete chcieť dostať na Krížnu ulicu, bude potrebné použiť trasu z Vajnorskej na Bajkalskú ulicu a následne z Trnavskej cesty odbočiť na Krížnu,“ dodala spoločnosť s tým, že zmeny sa dotknú iba smeru do centra mesta.

BVS tak pokračuje v rekonštrukčných prácach na kanalizačnom zberači a kanalizačnom potrubí, ktoré je staré viac ako 50 rokov a jeho súčasný technický stav je nevyhovujúci. Prvú etapu realizovali na jeseň 2023. Plánovaná tretia etapa prác sa má týkať úseku medzi Kutuzovovou a Českou ulicou.

(tasr, mas)


Ďalšie články