Elán nikdy neskončí. Pribudol nový člen a nová skladba

Jožo Ráž Jožo Ráž, frontman Elánu. Foto: TASR/Dano Veselský

BRATISLAVA – Legenda slovenského poprocku, kapela Elán, predstavila nového člena kapely aj novú pieseň. Hudobná skupina zároveň uviedla, že chystá nové nahrávky a koncert.

Informáciu priniesol portál Echo24.

Elán svoju novú pieseň Znova sa ma dotkni odprezentoval na stretnutí s novinármi v Prahe, kde frontman Jožo Ráž predostrel svoje plány do budúcnosti. „Hádam sa dopracujeme k ďalšej doske, plánujeme jeden veľký koncert. Elán nikdy neskončí,“ uviedol Ráž.

Práve Ráž chcel v minulosti už viackrát z kapely odísť. „Myslel som to vážne, no život sa zmenil. Pódium a publikum milujem, som na tom závislý,“ citoval Ráža portál.

Po smrti Vaša Patejdla doplní kapelu „klávesák“ Pavol Bartovic. „Som veľmi rád, že ma členovia Elánu oslovili s ponukou, aby som k nim nastúpil. Je to pre mňa česť. Táto kapela je predsa československá legenda. Keď som dostal otázku, či s nimi budem hrať, neváhal som ani na sekundu. Taká ponuka sa neodmieta,“ uviedol Bartovic, ktorý je spolu s gitaristom Elánu Jánom Balážom ešte členom kapely Modus.

Autorom hudby k novej skladbe Znova sa ma dotkni je dlhoročný člen Elánu Ľubo Horňák, ktorý hrá v skupine na klávesové nástroje. Text napísal jeden z dvorných textárov kapely Juraj Soviar.

Elán naposledy koncertoval v roku 2018, keď svoje turné plné vizuálnych efektov a projekcií zakončil vo vypredanej pražskej O2 aréne.

Nová skladba legendárneho Elánu Znova sa ma dotkni. Zdroj: YouTube

(echo24, mas)


Ďalšie články