Tragédia v Hlohovci. V byte našli dobodaného mladíka, zabil ho vraj jeho otec

Foto: Archív redakcie

HLOHOVEC – V Hlohovci našli dobodaného mladého muža. Záchranárov privolali do jedného z bytov v sobotu večer okolo 20:30.

V sobotu večer sa odohrala v Hlohovci tragédia. Do jedného z bytov bola po tiesňovom volaní na linku 155 privolaná rýchla lekárska pomoc. Podľa doposiaľ zverejnených informácií mal devätnásťročný mladík bodné poranenia v oblasti hrudníka a brucha.

„Privolaný lekár však, žiaľ, musel skonštatovať u 19-ročného muža smrť,“ povedala pre TV Markíza hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Petra Klimešová.

Informácie potvrdila aj trnavská krajská polícia. „Polícia bola vyslaná do jedného z bytov v meste Hlohovec, kde bol nájdený mladý muž bez známok života. Policajti začali ihneď po príchode pátrať po mužovi podozrivom z násilného trestného činu. Po krátkej chvíli sa im ho podarilo vypátrať a obmedziť na osobnej slobode,“ informovala trnavská krajská polícia.

Podľa informácií TV Markíza mladíka zabil jeho 47-ročný otec. Policajti ho chytili zhruba 200 metrov od obytného domu pri futbalovom štadióne. Ako informovala polícia, obmedzili ho na osobnej slobode a podrobili dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom

Prípad si prevzal krajský vyšetrovateľ polície z Trnavy, ktorý už začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy.

Ako informovala redakcia portálu topky.sk, mladíkov otec už bol v minulosti súdne trestaný. Vo výkone trestu bol za vyhrážky podrezania svojich detí, o čom v roku 2014 informovali aj médiá.

„Ten človek, čo zabil syna v Hlohovci, bol môj známy a bývalý sused, s ktorým som sedel v base,“ prezradil zdroj redakcie Topky.sk. „Minulý rok na Vianoce sa jeho syn dobíjal k nám do vchodu, kde býva jeho brat. Hovoril som s ním a bol úplne psychicky zničený a rozprával, ako ho jeho otec týra a pije,“ dodal.

(TV Markíza, sita, topky.sk)Ďalšie články