V Novej Dedinke pribudli miesta v zrekonštruovanej základnej škole

Zatvorená ZŠ L. Novomeského v Košiciach kvôli chrípkovým pázdninám Ilustračné foto: František Iván/TASR

NOVÁ DEDINKA – V obci Nová Dedinka v okrese Senec pribudli nové miesta v základnej škole. Jej nadstavbou pribudlo šesť nových tried. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman. Ozrejmila, že v kraji takisto pribudli tisíce nových miest.

„Som rád, že sa nám v Bruseli podarilo vyjednať 63 miliónov eur, z ktorých bolo podporených 26 projektov. Vzniklo tak 214 nových kmeňových tried, čím sme zasanovali viac ako polovicu z chýbajúcich,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Ozrejmil tiež, že donedávna v kraji chýbalo 360 kmeňových tried v základných školách a asi 2 500 miest v materských školách. „Je to spôsobené najmä tým, že do obcí a miest v BSK ročne pribudne až 8-tisíc obyvateľov a najväčší prírastok má práve okres Senec,“ dodal.

Nadstavbou budovy základnej školy v Novej Dedinke vzniklo šesť nových kmeňových tried s celkovým počtom 144 miest. Škola aktuálne podľa BSK disponuje 22 triedami a 448 miestami. Súčasťou projektu bola aj bezbariérovosť či vybudovanie výťahu a zateplenie.

„Počas prác sme nad rámec pôvodného projektu zrekonštruovali aj existujúce priestory. Rekonštrukčné práce na budove z roku 1962 priniesli aj nečakané prekvapenia, ako napríklad prepadnutá podlaha, padajúca omietka či odlupovanie podlahy,“ ozrejmila starostka obce Nová Dedinka Zuzana Árvová s tým, že deti sa od utorka (16. 4.) vrátili do hlavnej budovy školy.

(tasr)


Ďalšie články