Arriva predstaví autobus s cyklonosičom, plánuje aj sieť zdieľaných bicyklov

Regionálna autobusová doprava v BSK Autobus dopravnej spoločnosti Arriva. Foto: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA – Spoločnosť Arriva Mobility Solutions predstaví na víkendových Bratislavských mestských dňoch (BMD) autobus s cyklonosičom. Dopravca chce aj týmto spôsobom upozorniť na sezónnu službu, vďaka ktorej môžu cestujúci spoznávať cyklistické trasy vo svojom kraji.

„Do budúcnosti má Arriva záujem priniesť do hlavného mesta aj vlastný systém zdieľaných bicyklov Arriva bike,“ uvádza dopravca.

Spoločnosť Arriva sa predstaví v sobotu 20. apríla na stanovišti Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) na Šafárikovom námestí.

Pristavený autobus bude vybavený nosičom s kapacitou šiestich bicyklov, aby pripomenul blížiaci sa začiatok cyklistickej sezóny a možnosť využívať vybrané spoje regionálnej dopravy aj pri skupinových cyklovýletoch.

V rámci ponuky doplnkovej verejnej dopravy na báze mikromobility prináša v týchto dňoch Arriva do Senice a Senca svoj systém zdieľaných bicyklov.

Zatiaľ čo v Senici je dodávateľom systému na kľúč a službu pod názvom Senica BAJK bude prevádzkovať sociálny podnik mesta, v Senci predstaví v pondelok 22. apríla svoju vlastnú službu Arriva bike.

Záujem priniesť službu zdieľaných bicyklov aj do Bratislavy predstavil dopravca magistrátu hlavného mesta koncom minulého roka.

(sita)


Ďalšie články