V Ružinove plánujú postaviť 14-podlažný objekt s hotelom a bytmi

Pripravovaný polyfunkčný objekt Mierová v bratislavskom Ružinove. Pripravovaný polyfunkčný objekt Mierová v bratislavskom Ružinove. Vizualizácia: Retep Slovakia

BRATISLAVA – V bratislavskom Ružinove plánujú postaviť 14-podlažný polyfunkčný objekt Mierová s hotelom a bytmi v predpokladanej hodnote 21 miliónov eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA.

Navrhovateľom je spoločnosť Retep Slovakia. Predpokladaný začiatok výstavby je na budúci rok, ukončenie je naplánované o tri roky neskôr. Ako uvádza spoločnosť, dvojica objektov má vyrásť v susedstve staršieho projektu Perla Ružinova na mieste Výskumného ústavu pôdoznalectva a ochrany pôdy.

Stavba bude mať dve podzemné a 14 nadzemných podlaží v objekte A a sedem nadzemných podlaží v objekte B. Zámer počíta s 211 parkovacími miestami, z toho 205 bude situovaných v podzemnej garáži a šesť na povrchu.

Objekt A má slúžiť ako hotel s ubytovacími jednotkami na treťom až 14. nadzemnom podlaží. Objekt B bude určený na bývanie s bytmi na druhom až siedmom poschodí.

Na prvom poschodí objektu A sa bude nachádzať recepcia, reštaurácia s kaviarňou a zázemie pre zamestnancov, na druhom poschodí konferenčné miestnosti, multifunkčná sála, fitness a administratívne priestory.

Na prvom poschodí objektu B budú obchodné priestory, zázemie pre byty a technické priestory. Súčasťou riešenia sú aj exteriérové zelené voľné plochy, detské ihrisko a oddychové parkové plochy.

(sita, mas)


Ďalšie články