Panenská ulica bude v sobotu na jeden deň znovu patriť Dobrému trhu

Dobrý trh Dobrý trh. Foto: dobrytrh.sk

BRATISLAVA – Panenská ulica v Bratislave bude opäť jeden deň patriť trhovníkom, susedom, umelcom, remeselníkom či domácim výrobkom. V sobotu (20. apríla) sa tam uskutoční tradičný pouličný festival Dobrý trh. Hlavnou témou jeho jarného vydania je Presadni na bicykel. Podujatie sa zároveň rozšíri na Konventnú a Lýcejnú ulicu.        

„Aprílový Dobrý trh privíta v sobotu trhovníkov, susedov, neziskové organizácie, návštevníkov či umelcov, ktorí spolu vytvoria jeden skvelý deň,“ pozývajú organizátori s tým, že podujatie sa bude konať aj za menej priaznivého počasia.

Okrem cyklotémy bude návštevníkov čakať aj Dvor neziskoviek, komunitný stôl, Detský dobrý trh, umelecké workshopy, koncerty, výstava cyklokresieb kresličov s mentálnym postihnutím či diskusia o aktuálnych témach v Bratislave.

Chýbať nebudú ani rôzni trhovníci či gastrozóna. Pripravené budú aj mestská hra či výroba knihy, hubová farma, módna prehliadka či burza kníh.        

Prídu tiež „susedia“ z Banskobystrického kraja, ktorí v rámci programu združenom pod hlavičkou Za horami za dolami predstavia to najlepšie z regiónu.        

Dobrý trh potrvá od 10:00 do 17:00.

(tasr)


Ďalšie články