Otvorenie parku na Račianskom mýte v rámci mestských dní sa presúva

Výhľad z Trnavského mýta na Račianske mýto a Pražskú ulicu Výhľad z Trnavského mýta na Račianske mýto a Pražskú ulicu. Foto: TASR - Michal Svítok

BRATISLAVA – Do programu Bratislavských mestských dní sa zapája aj mestská časť Nové Mesto. Exteriérové akcie sa z dôvodu nepriaznivej predpovede počasia presúvajú na náhradný termín.

Ako informuje Jakub Lazarčík z referátu komunikácie mestskej časti, otvorenie parku bolo pôvodne naplánované na sobotu 20. apríla. Z dôvodu nepriaznivej predpovede počasia sa otvorenie parku presúva na máj.

Akcie, ktoré sú naplánované v interiéri, ostávajú v platnosti. Počas Bratislavských mestských dní (BMD) sa uskutoční aj jarné upratovanie Filiálky v súvislosti s Dňom zeme, ktorý tento rok pripadá na 22. apríla. Dobrovoľníci môžu prísť o 9:00 na autobusovú zástavku Trnavské mýto smerom na Račianske mýto.

Ako súčasť Dňa otvorených budov, vnútroblokov, ateliérov a centier sa uskutoční komentovaná prehliadka Novej tržnice na Trnavskom mýte. Je potrebné sa na ňu vopred zaregistrovať. „Okrem prehliadky Novej tržnice môžu Novomešťania absolvovať aj návštevu komunitnej záhrady Vinica Pionierska či objavovať zákulisie Strediska kultúry Vajnorská,“ poznamenal Lazarčík.

Kompletný zoznam aktivít a podujatí programu Nového Mesta počas BMD je zverejnený na webovej stránke mestskej časti.

(sita)


Ďalšie články