Súdny proces s Miroslavom V. pokračuje. Na súde vypovedajú viacerí svedkovia

Ilustračný obrázok putá Ilustračný obrázok. Foto: Polícia

PEZINOK – Súdny proces s obžalovaným Miroslavom V. v kauze vraždy jeho exmanželky pokračoval v pondelok 15. 4. na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku výsluchom svedkov a znalca z odvetvia kynológie.

Potvrdila to hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. Prokurátor Generálnej prokuratúry SR Daniel Lipšic podal na Miroslava V. vlani v septembri obžalobu pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy.

Miroslav V. si údajne podľa obžaloby v roku 2016 objednal únos exmanželky do areálu skladu vo Veľkých Ripňanoch, následne ju usmrtil a jej telesné pozostatky rozpustil v plastovom sude s kyselinou sírovou a chlorovodíkovou. Motívom konania mala byť najmä pomsta.

Miroslav V. bol pôvodne právoplatne odsúdený za zločin pozbavenia osobnej slobody. Krajský súd v Trnave však 18. apríla vyhovel Lipšicovmu návrhu a povolil obnovu konania. V rovnaký deň bolo Miroslavovi V. doručené uznesenie o vznesení obvinenia z úkladnej vraždy.

Prípad sa posunul vpred vďaka nájdeniu plastového suda, v ktorom sa podarilo stotožniť pozostatky poškodenej na základe fotokompozitných výplní, čiže zubných plomb.

(tasr)


Ďalšie články