Pri voľbách záchranári zasahovali sedemkrát, polícia päťkrát

Záchranári zasahovali sedemkrát, polícia päť Záchranné zložky boli počas druhého kola volieb celý deň v pohotovosti. Foto: FB kraj

BRATISLAVA – 6. apríla počas druhého kola volieb záchranári aj polícia zasahovali po celom Slovensku.

Ako uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Petra Klimešová: „V súvislosti s voľbami v sobotu operátori tiesňovej linky 155 vyslali ambulancie záchrannej zdravotnej služby k siedmim pacientom.“ Ľudí v tento deň potrápili poranenia hlavy, bolesti brucha, hypertenzia, ale aj celkový kolaps.

Pripomeňme však aj zásah záchranárov a iných záchranných zložiek pri tragickej udalosti v Spišskom Podhradí, pri ktorej sa autobus z doposiaľ neznámych príčin pohol a deti, ktoré pred ním stáli, zrazil.

Polícia SR bola v pohotovosti celý deň

Podľa slov policajného prezidenta Ľubomíra Soláka počas volieb neprišlo k vážnemu narušeniu verejného poriadku. Príslušníci polície zasahovali v piatich prípadoch. Zaoberať sa však budú aj ďalšími devätnástimi.

Policajný prezident ďalej uvádza, že na bezproblémovom zabezpečovaní volieb a verejného poriadku sa zúčastnilo 5 786 policajtov v rámci celého Slovenska. Bezpečnostné opatrenia polícia vyhodnotila ako dostatočné.

Ľubomír Solák bližšie zhrnul priebeh volieb a dodal, že polícia evidovala jedno trestné oznámenie a šesť priestupkov. Príslušníci polície v týchto veciach začali trestné stíhanie za nalepenie plagátu v Partizánskom, ktoré sa týka podozrenia zo spáchania trestného činu šírenia poplašnej správy.

Polícia SR sa taktiež zaoberá aj podozrením zo spáchania priestupku. Členka volebnej komisie v Kolárove odvolila za inú osobu a jej hlas bol zarátaný.

Ako uvádza predseda štátnej volebnej komisie Eduard Burda: „Hlas musel byť zarátaný, pretože keby nebol zarátaný, tak by musel byť vyradený celý okrsok a to by bolo porušenie práv všetkých voličov, ktorí tam prišli.“

(tasr)


Ďalšie články