Vodiči, pozor. Polícia upozorňuje na dopravné obmedzenia v Trnavskom kraji

dopravné obmedzenie Ilustračný obrázok: Unsplash.com

TRNAVA – Polícia upozorňuje vodičov na dopravné obmedzenia na moste v križovatke diaľnic D1 a R1 a na ceste I. triedy medzi Trnavou a Senicou, cez horský priechod Biela hora. Od štvrtka kamióny cez horský priechod neprejdú.

Dôvodom obmedzení je rekonštrukcia mosta, pre ktorú bude uzavretý pripájací pruh z diaľnice D1 na R1 v smere z Bratislavy na Trnavu. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) informuje, že v rámci komplexnej opravy budú demontované zvodidlá a zábradlia, odstránená vozovka, rímsy, vyrovnávací betón spolu s izoláciou a mostné závery.

Počas prvej etapy opravia vonkajšiu časť mosta. Doprava na moste ostane zachovaná v dvoch jazdných pruhoch pri stredovej rímse. Uzavretý bude pripájací pruh z diaľnice D1 na R1 v smere Bratislava – Trnava.

„Obchádzková trasa pre vozidlá smerujúce z D1 do Trnavy bude viesť po R1 smerom na Nitru. V križovatke Vlčkovce nastane zmena organizácie dopravy a dopravné značenie navedie vozidlá ponad R1 späť na smer do Trnavy,“ informuje polícia na sociálnej sieti.

Počas druhej etapy NDS opraví vnútornú časť mosta. Motoristom budú k dispozícii už dva opravené jazdné pruhy na vonkajšej časti. Zachované ostane aj odbočenie z R1 na D1 v smere Nitra – Bratislava.

Pre rekonštrukciu vozovky je čiastočne uzavretá cesta cez horský priechod Biela Hora. V danom úseku bude riadiť dopravu svetelná signalizácia. Nákladné vozidlá s dĺžkou nad 10 m majú prejazd týmto úsekom zakázaný.

(Polícia SR – Trnavský kraj/fb, tasr)


Ďalšie články