Výstavba mestských nájomných bytov v Petržalke napreduje

Byty Muchovo námestie Aktuálne pracujú na stavbe siedmeho podlažia bytového domu. Foto: Marek Velček/Bratislava - hlavné mesto SR/fb

BRATISLAVA – Na Muchovom námestí v bratislavskej Petržalke pokračujú vo výstavbe bytového domu so 103 mestskými nájomnými bytmi. Ukončenie je plánované na október 2024.

„Aktuálne zhotovujeme steny na šiestom poschodí, na prízemí realizujeme výstavbu nosných priečok a múrov, robíme na technických rozvodoch a zatepleniach, osadené sú aj vzorové okenné výplne,“ konštatuje hlavné mesto na sociálnej sieti.

„Staviame tu osempodlažný bytový dom s úžitkovou plochou 5 030 metrov štvrocových, ktorý bude pozostávať z 52 klasických nájomných bytov a 51 náhradných nájomných bytov pre reštituentov,“ spresnil magistrát. Odovzdanie diela plánujú v marci 2025.

V parteri bytovky pribudnú prevádzky, v okolí bude verejný park určený na oddych a komunitné aktivity.

V druhej etape projektu postavia druhú bytovku s približne 50 nájomnými bytmi a dvojpodlažné parkovisko pred bytovým domom. Stavba je spolufinancovaná z dotácie Ministerstva dopravy SR a z úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

V záujme rozvoja mestského bývania podniká mesto viaceré kroky. Podľa vlastných slov má rozpracované ďalšie projekty na výstavbu, v rámci ktorej má pribudnúť viac ako 400 nájomných bytov.

(sita)


Ďalšie články