Vlaky medzi hlavnou stanicou a Lamačom budú premávať s obmedzeniami až do mája

vlak, ZSSK Ilustračná foto: ZSSK

BRATISLAVA – Železničná doprava na bratislavskom úseku medzi hlavnou stanicou a Lamačom je pre rekonštrukciu železničného „Červeného“ mosta obmedzená na jednej koľaji. Výluky potrvajú až do mája.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na svojom portáli informovala, že počas výluky od 2. apríla od 9:00 do 15. apríla do 19:00 premávajú všetky vlaky na tomto úseku iba po 2. traťovej koľaji. Od 22. apríla od 9:00 do 6. mája do 19:00 tam budú všetky vlaky jazdiť len po 1. traťovej koľaji.

„Predpokladané meškanie vlakov dotknutých výlukou môže byť 15 minút. V prípade väčšieho meškania nie je zaručené čakanie prípojných vlakov,“ upozornila ZSSK.

Na zastávke Bratislava – Železná studienka budú cestujúci nastupovať a vystupovať od 2. do 15. apríla len na nástupišti č. 2 smerom na Kúty a od 22. apríla do 6. mája iba na nástupišti č. 1 v smere Bratislava. Päťkilometrový úsek Bratislava-hlavná stanica – Bratislava-Lamač je súčasťou hlavnej trate Bratislava – Kúty – Břeclav.

Na úseku Zlaté Moravce – Šurany sa výluka pre úpravu infraštruktúry 2. a 4. apríla týka dvoch osobných vlakov. Ide o ranný spoj na linke Nové Zámky 8:33 – Šurany 9:05 – Zlaté Moravce 10:04 a popoludňajší spoj Zlaté Moravce 13:44 – Šurany 14:43.

ZSSK zabezpečila náhradnú autobusovú dopravu medzi Šuranmi a Zlatými Moravcami s viacerými zastávkami po trase.

(sita)


Ďalšie články