Premávka linky č. 4 v úseku Jurajov Dvor – Zlaté Piesky bude opäť vylúčená

Prestup medzi električkou a náhradnou dopravou Prestup medzi električkou a náhradnou dopravou. Ilustračný obrázok: imhd.sk/public transport

BRATISLAVA – V období od 2. apríla do 26. mája bude obojsmerne vylúčená električková doprava na Vajnorskej ulici v úseku Jurajov dvor – Zlaté Piesky. Dôvodom je dokončovanie záverečnej etapy rekonštrukcie Vajnorskej radiály.

Ako informuje portál imhd.sk, spoje linky číslo 4 premávajúce na Zlaté piesky budú premávať iba v úseku Dúbravka – Depo Jurajov dvor. Na zastávke Depo Jurajov dvor pred bránou vozovne bude zabezpečený prestup na náhradnú autobusovú dopravu.

Náhradná autobusová linka X4 bude premávať v úseku Depo Jurajov dvor – Vajnorská – Cesta na Senec – Zlaté piesky. Autobusy budú obojsmerne obsluhovať zastávky: Depo Jurajov dvor, Jurajov dvor, Vajnorská, Shopping Palace (dočasná na Ceste na Senec), Zlaté piesky.

Zároveň sa obnovuje pôvodná trasa autobusovej linky 57 s mierne upraveným vedením na Zlatých pieskoch z dôvodu dočasného zjednosmernenia ulice Stará Vajnorská (do 30. júna). V tomto úseku bude zmenená aj trasa linky 65.

Linka 57 bude premávať po trase Depo Jurajov dvor – Žabí majer – Staviteľská – Zlaté piesky – Cesta na Senec – Stará Vajnorská – Depo Jurajov dvor.

Zastávka Zlaté piesky bude obsluhovaná na Ceste na Senec (nástupište C). Zastávka Shopping Palace bude obsluhovaná na Ceste na Senec (dočasné nástupište I). Obnovená bude obsluha zastávok Stará Vajnorská a OC Stará Vajnorská. Vybrané spoje v pracovných dňoch budú opäť premávať zo Žabieho majera priamo k Depu Jurajov dvor bez zachádzky na Staviteľskú ulicu a Zlaté piesky.

Linka 65 bude mať v smere na Čiližskú zmenenú obsluhu zastávok: Zastávka Zlaté piesky bude obsluhovaná na Ceste na Senec (nástupište C). Zastávka Shopping Palace bude obsluhovaná na Ceste na Senec (dočasné nástupište I).

(imhd.sk)


Ďalšie články