Známa Kukurica sa konečne dočká rekonštrukcie. Poznáme plánovaný termín začatia a jej účel

Vojenská ubytovòa Hviezda Stav budovy Kukurice je v zlom stave. Foto: TASR - Dano Veselský

BRATISLAVA – Bývalú vojenskú ubytovňu Hviezda, ktorú obyvatelia poznajú skôr ako Kukurica, čaká po dlhých rokoch konečne obnova. Práce na legendárnej budove by mali začať na jeseň tohto roku.

Po neúspešných pokusoch o opravu Kukurice v Bratislave, ktorá už roky pustne, je teraz o krok bližšie k rozsiahlej premene. V súčasnosti je plánovanie obnovy vo fáze dopracovania projektovej dokumentácie a pripomienkovania dotknutých zložiek ministerstva obrany.

Začiatok stavebnej realizácie rekonštrukcie objektu a areálu sa predpokladá najskôr na jeseň tohto roku. Všetko závisí od vydania stavebného povolenia, ako aj procesu verejného obstarávania.

Celkové predpokladané náklady ešte nie sú známe, spresnené budú až po ukončení a schválení projektovej dokumentácie pre stavebné konanie. Ak všetko pôjde podľa plánu, k ukončeniu výstavby by malo dôjsť do 36 mesiacov od vydania právoplatného stavebného povolenia.

Po rekonštrukcii by mala Kukurica podobne ako v predchádzajúcom období naďalej plniť ubytovacie služby spojené aj s administratívnym využitím.

„Bývalá vojenská ubytovňa Hviezda by mala po ukončení rekonštrukčných prác slúžiť na administratívne a ubytovacie účely pre rezort obrany a príslušníkov Ozbrojených síl SR,“ informoval Štandard Bratislava komunikačný odbor ministerstva obrany.

Chátrajúci objekt s výškou 82 metrov postavený v roku 1977 bol prvým na Slovensku s kruhovým pôdorysom. V roku 2017 presne po 40 rokoch od ukončenia výstavby bola budova definitívne zatvorená.


Ďalšie články