Cestu pri Plaveckom Mikuláši zrekonštruujú. Premávka bude vedená v jednom jazdnom pruhu

PSK cestári Cestári. Ilustračný obrázok: PSK

PLAVECKÝ MIKULÁŠ – Správca župných komunikácií II. a III. triedy v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) vykoná rekonštrukčné práce na ceste II/501 v úseku Plavecký Mikuláš – hranica BSK a Trnavského samosprávneho kraja.

Počas revitalizácie bude cestná premávka vedená striedavo v jednom jazdnom pruhu. Doprava bude riadená dočasnou svetelnou signalizáciou. Práce sa začnú 3. apríla, čiastočná uzávierka potrvá do 1. júna. Hovorkyňa BSK Lucia Forman o tom informovala v tlačovej správe.

„Pokračujeme s rozsiahlou modernizáciou ciest II. a III. triedy. Do údržby a rekonštrukcie župných komunikácií plánujeme investovať vyše 31 miliónov eur. Zrevitalizovaných bude tento rok 61 km ciest a sedem mostov,“ uviedol župan Juraj Droba.

Podľa Forman je predmetom stavby vylepšenie parametrov cestného telesa, a to najmä zvýšenie únosnosti podložia na vnútorných oblúkoch a výmena asfaltových vrstiev vozovky cesty.

Revitalizácia krytu vozovky sa bude vykonávať odfrézovaním nevyhovujúcich asfaltobetónových vrstiev vozovky, spevnením krajníc drôtokamennými matracmi v dvoch vrstvách 300 a 230 mm a uzavretím vrchného matraca vrstvou CBGM hrúbky 100 mm.

„Nasledovať bude prekrytie pozdĺžneho styku pôvodnej konštrukcie vozovky, ako aj spevnenie vnútorných oblúkov geomrežou. Práce sa ukončia pokládkou nových asfaltových vrstiev,“ doplnila Forman.

Zastávka Plavecký Mikuláš – Nový dvor, nachádzajúca sa v úseku s jednostrannou prevádzkou, bude počas stavebných prác zrušená. Vzhľadom na nízke využitie danej zástavky bude zástavka zrušená bez náhrady.

(BSK)


Ďalšie články