Najlepšie zdravotnícke zariadenia v Bratislavskom kraji? Pacienti rozhodli

Na snímke budova Nemocnice Bory počas tlačovej konferencie pri príležitosti prvého DOD a novinárskej prehliadky Nemocnice Bory v Bratislave 25. novembra 2022. Foto: Jaroslav Novák/TASR Na snímke budova Nemocnice Bory. Foto: Jaroslav Novák/TASR

BRATISLAVA – Pacienti za rok 2023 najlepšie hodnotia najmä onkologické ústavy. Naopak, horšie vnímajú štátne univerzitné a fakultné nemocnice. Vyplýva to z prieskumu štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Do prieskumu sa zapojilo 12 141 hospitalizovaných pacientov. TASR o tom informovala Ivana Linetová z oddelenia komunikácie zdravotnej poisťovne. V rámci Bratislavského samosprávneho kraja mali zdravotnícke zariadenia niekoľko prvenstiev.

Zdravotnícke zariadenia si v prieskume medziročne opäť mierne polepšili.

„Zatiaľ čo v roku 2022 dosiahli priemernú známku 1,54, v roku 2023 získali priemernú známku 1,50. Najlepšie hodnotenia získali onkologické ústavy, na opačnom konci skončili v hodnoteniach štátne univerzitné a fakultné nemocnice,“ ozrejmila.

Poistenci najlepšie ohodnotili zo všeobecných nemocníc Nemocnicu Bory v Bratislave a Nemocnicu svätého Michala v Bratislave.

Na prvom mieste spomedzi špecializovaných ústavov srdcovo-cievnych chorôb sa umiestnil Národný ústav srdcových a cievnych chorôb v Bratislave.

Z onkologických ústavov hodnotili poistenci najlepšie Onkologický ústav sv. Alžbety v Bratislave a Národný onkologický ústav Bratislava.

(tasr)


Ďalšie články