Cyklisti, pozor. Za tento priestupok vám hrozí pokuta až do 800 eur

bicycle-384566_1280 Ilustračná fotografia: Pixabay.com.

SLOVENSKO – Cyklistická sezóna sa pomaly rozbieha, a preto by cyklisti nemali zabúdať, že aj oni sú súčasťou cestnej premávky. Za nerešpektovanie pravidiel im hrozia pokuty až do 800 eur.

Upozornil na to portál autotrendy.sk s tým, že pokuty pre cyklistov na Slovensku sa líšia v závislosti od závažnosti priestupku. Pokutu desať eur môže dostať dieťa, ak jazdí na bicykli bez prilby. V prípade nepoužívania reflexných prvkov hrozí pokuta do 30 eur.

Ak cyklista nerešpektuje dopravné značenie, môže obdržať pokutu od 30 do 150 eur. Pokutu od 30 do 50 eur dostanú tí, ktorí počas jazdy viedli druhý bicykel, vozík alebo psa.

V rovnakej hodnote môžu byť pokutovaní cyklisti, ktorí ohrozujú alebo obmedzujú iných účastníkov cestnej premávky. V prípade ohrozovania alebo obmedzovania chodcov predstavuje pokuta sumu 50 eur.

Najvyššiu pokutu môže dostať cyklista pod vplyvom alkoholu. V takomto prípade sa výška pokuty pohybuje od 50 do 800 eur.

Okrem toho hrozí cyklistom pokuta aj za jazdu na chodníku, jazdu v protismernej premávke alebo za telefonovanie počas jazdy.

(autotrendy.sk)


Ďalšie články