Známa facebooková skupina HAKA končí. Jej zakladateľ prezradil dôvody

429826304_1630852057450787_4441724450995606682_n Skupinu založil Štefan Farkaš 7. októbra 2016. Foto: Štefan Farkaš/FB

BRATISLAVA – Skupina na Facebooku s názvom „HAKA – Hľadá sa auto krádeže automobilov“ na konci tohto roka skončí. Jej zakladateľ už ďalej nedokáže pokračovať v prevádzkovaní. Projektu však nemusí byť koniec.

Zakladateľ skupiny Štefan Farkaš o svojom rozhodnutí informoval na sociálnej sieti.

HAKA je skupina na Facebooku, ktorá pomáhala ľuďom postihnutým krádežou automobilov alebo tým, ktorí sa stali obeťou inej trestnej činnosť. Farkaš túto skupinu prevádzkuje viac ako sedem rokov a za ten čas si získala vyše 300-tisíc členov.

V príspevku Farkaš priblížil, prečo sa rozhodol ďalej nepokračovať. Ako uvádza, za ten čas, ktorý fungovali, nezarobili ani cent. „Fungujeme absolútne zadarmo a nič nemáme nahrabané, ako tu poniektorí píšete v komentároch. Za vyše sedem rokov sme nikdy neprijali 2 percentá dane, štátne dotácie, ani eurodotácie,“ napísal Farkaš.

Ďalej vysvetľuje, že je náročné spravovať takúto obrovskú skupinu právne, psychicky, časovo a finančne. „Táto skupina je dosť nebezpečná pre bežného občana, ktorý by takto chcel ľuďom pomáhať,“ uviedol Farkaš s tým, že spolu s kolegom sa chcú venovať v prvom rade sebe a rodine.

Naďalej ale bude fungovať aplikácia HAKA systém+, ktorá obsahuje databázu ukradnutých vozidiel z ministerstiev vnútra Slovenskej republiky a Českej republiky. Ľudia môžu prostredníctvom aplikácie na základe EČV alebo VIN čísla zistiť, či je vozidlo hľadané alebo kradnuté.

Farkaš by chcel dokončiť ôsmy rok fungovania skupiny, preto ju bude prevádzkovať do konca tohto roka. Ako sám uvádza, skupinu a aplikáciu by v prípade záujmu ponúkol polícii alebo Ministerstvu vnútra SR.

(Štefan Farkaš/FB)


Ďalšie články