Predplatné
Prihlásiť sa
Bratislavský Štandard

Muž odcudzil archívne vína za niekoľko tisíc eur

víno Pohár vína. Ilustračný obrázok: TASR/Lukáš Grinaj

BRATISLAVA – Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave IV objasnili trestný čin krádeže, ku ktorému došlo v uplynulom období v mestskej časti Devín. Obvineniu z trestného činu krádeže čelí 38-ročný Martin M. z Nitry.

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Michal Szeiff v tlačovej správe, podľa doterajších informácií údajne obvinený muž v čase od 29. januára do 5. februára odcudzil z jednej z predajní celkovo deväť kusov fliaš s vínami rôznych značiek. Celková škoda, ktorú krádežou spôsobil, bola vyčíslená na 14 295 eur, pričom najdrahšie víno, ktoré odcudzil, bolo v hodnote 5 300 eur.

„Vďaka operatívno-pátracej činnosti policajtov odboru kriminálnej polície získali dostatok informácií potrebných k vzneseniu obvinenia a zadržaniu menovaného. Z celkového počtu odcudzených vín sa podarilo policajtom zaistiť už iba dva ks, zvyšné fľaše s vínami menovaný rozpredal,“ priblížil Szeiff.

Následným preverovaním policajti zistili, že obvinený daný skutok spáchal aj napriek tomu, že mu bol okresným súdom v Nitre uložený trest odňatia slobody s podmienečným odkladom a skúšobnou dobou.

(polícia)