Predplatné
Prihlásiť sa
Bratislavský Štandard

Bratislava plánuje spustiť ďalšiu zónu regulovaného parkovania. Ktorých častí sa to dotkne?

PAAS Zóna regulovaného parkovania. Foto: TASR/Dano Veselský

BRATISLAVA – Hlavné mesto plánuje tento rok spustiť ďalšiu zónu regulovaného parkovania aj v bratislavskej Petržalke. Má ísť o lokalitu Háje II. a III., ktorá je ohraničená Starohájskou a Bosákovou ulicou a Dolnozemskou a Jantárovou cestou.

Návrh projektu organizácie dopravy chce obyvateľom priblížiť 19. februára online. Informuje o tom na webovej stránke www.paas.sk, ktorá je venovaná projektu regulovaného parkovania.        

„Projekt organizácie dopravy navrhuje vyznačenie parkovacích miest zaradených do regulovaného parkovania PAAS,“ priblížil magistrát s tým, že v regulovaných zónach bude možné parkovať len na vyznačených parkovacích miestach alebo parkovacích pásoch.        

Dopravný návrh bude zverejnený na webe PAAS, obyvateľom bude predstavený o 17:00 online s možnosťou kladenia otázok. Otázky a pripomienky k návrhu projektu bude možné posielať do 3. marca prostredníctvom e-mailovej adresy [email protected].        

Hlavné mesto tým chce nadviazať na zónu PE1, v rámci ktorej sú už zaregulované lokality Dvory IV., V. a VI. a časť Šustekovej ulice. Lokalita Háje II. a III. sa tak pripojí k ostatným lokalitám v tejto zóne. „To znamená, že PAAS parkovacie karty vydané pre zónu PE1 budú platné aj v lokalite PE1 – Háje II. a III,“ podotkol magistrát.

Systém Bratislavského parkovacieho asistenta (PAAS), ktorý bratislavská samospráva označuje za jednu z najväčších reforiem v hlavnom meste, spustili v prvých troch zónach začiatkom roka 2022. Systém mesto postupne rozširuje.

(tasr)