Predplatné
Prihlásiť sa
Bratislavský Štandard

Budovu Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského museli evakuovať. Polícia už zásah ukončila

policia,paska Ilustračné foto: Polícia SR

BRATISLAVA – V budove Univerzity Komenského, kde sídlia Farmaceutická fakulta a Fakulta managementu, zasahovali policajti. Budovu mali údajne evakuovať pre vyhrážky, ktoré škola obdržala.

Ako informovala univerzita na sociálnej sieti, polícia zásah v budove už ukončila. „Približne o 12.00 hod. umožnili opätovný vstup do budovy a obe fakulty môžu pokračovať v prevádzke. Ďakujeme všetkým za rešpektovanie pokynov polície. Viac informácií poskytneme hneď, ako to situácia umožní,“ uviedla univerzita.

„V súvislosti s predmetnou udalosťou bolo zo strany vyšetrovateľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave III začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy podľa §361 ods 2. Trestného zákona,“ informovala polícia.

Informáciu priniesol portál topky.sk. „Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava III preverujú udalosť spojenú s vyhrážkami voči doposiaľ nekonkretizovaným osobám,“ ozrejmila neskôr hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Silvia Šimková.

Podľa informácií portálu TA3 sa v budove nachádzala osoba, ktorá sa vyhrážala samovraždou. Údajne uviedla, že má pri sebe bombu a plánuje ju odpáliť.

„Študentov, ktorí práve mali skúšky, zo školy začali evakuovať okolo 9.45. Študent fakulty opísal, že videl spolužiačku, ktorá oznámila profesorke, že na chodbe stretla študenta, ktorý sa mal vyhrážať bombovým útokom alebo streľbou. Informácie oficiálne nikto zatiaľ nepotvrdil,“ priblížil portál noviny.sk s tým, že študentku mal zastaviť údajne bývalý študent, ktorý hovoril lámanou slovenčinou a zahraničným prízvukom.

Podľa portálu noviny.sk bolo na mieste asi 15 policajných áut vrátane po zuby ozbrojeného policajného komanda. Na sebe mali nepriestrelné vesty, helmy a samopaly. Policajti aj psovodi prehľadávali celú fakultu.

(topky.sk, ta3, noviny.sk, tasr, Univerzita Komenského/fb)