Na Slovensko mieri legendárna kapela. Čoskoro sa začne predaj lístkov

AC/DC Kapela AC/DC vystúpi na Slovensku 21. júla na letisku vo Vajnoroch. Foto: AC/DC/FB

BRATISLAVA – Toto leto vystúpi na Slovensku svetoznáma kapela AC/DC, ktorá v pondelok ohlásila koncertné Power Up Tour Europe 2024. Turné nazvali podľa ich najnovšieho albumu Power Up, vydaného ešte v novembri 2020.

AC/DC odohrajú 21 koncertov v desiatich európskych krajinách a v zozname nechýba ani Bratislava. Na letisku vo Vajnoroch sa predstavia 21. júla. Predaj vstupeniek sa začne už v piatok 16. februára.

Power Up bude prvým turné Austrálčanov po ôsmich rokoch. AC/DC vystúpia v zostave Brian Johnson (spev), Angus Young (sólová gitara), Stevie Young (rytmická gitara), Matt Laug (bicie), podľa správ zvnútra kapely by mal byť novým basgitaristom na turné Chris Chaney, ktorý v zostave nahradí Cliffa Williamsa.

Skupina AC/DC je na scéne už 50 rokov. Založili ju bratia Youngovci v austrálskom Sydney v novembri 1973. Prvý koncert odohrali 31. decembra 1973 v Sydney. Vo februári 1975 vydali debutový austrálsky album High Voltage.

V roku 1976 sa skupina presídlila do Anglicka a v júni uskutočnili prvé britské turné, o rok neskôr aj v Spojených štátoch amerických. Úspešné boli ich albumy Highway To Hell (1979) a Back In Black (1980). V novembri 2014 vydali šestnástu štúdiovku s názvom Rock Or Bust a v novembri 2020 sedemnásty album Power Up. Predaj ich platní celosvetovo prevýšil 200 miliónov kópií. V roku 2003 ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

(tasr)


Ďalšie články