Seniorka prišla prevodom kryptomien na eurá o viac ako 46-tisíc eur

Ilustračný obrázok. Pexels.com Ilustračný obrázok. Pexels.com

BRATISLAVA – Policajti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci prijali v utorok oznámenie o podvodnom konaní neznámeho páchateľa, ktorý pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien pripravil poškodenú o tisíce eur.

Ako informovala polícia na sociálnej sieti podľa doposiaľ zistených informácií, poškodenú 70-ročnú seniorku kontaktovala neznáma osoba s lákavou ponukou prevodu kryptomeny na eurá. „Oznamovateľka s jej ponukou súhlasila a podľa pokynov si nainštalovala do mobilu aplikáciu Anydesk, cez ktorú neznáma osoba získala prístup do jej telefónu. Poškodená následne zistila, že žiadne peniaze nezískala, ale práve naopak, v priebehu niekoľkých dní jej boli z účtu vykonané transakcie v prospech neznámych bankových účtov, čím prišla o viac ako 46-tisíc eur,“ doplnila polícia.

Polícia opätovne upozorňuje, aby ste zvážili, komu zveríte svoje peniaze na investovanie. „Ak nerozumiete investovaniu a kryptomenám, v žiadnom prípade neposielajte peniaze cudzím osobám,“ dodala polícia.

(FB polícia)


Ďalšie články