Piešťany očarili Kuvajťanov nielen vďaka kúpeľom, ale aj iným atrakciám

Piešťany -Kuvajt Vedeli ste, že medzi návštevníkmi Piešťan boli v minulosti aj Kuvajťania? Snahou kompetentných je po pandémii prilákať ich späť. Foto: domalenka/vivitravels.com

PIEŠŤANY – Zástupcovia Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany, Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany a Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj naštartovali pred časom spoluprácu s kuvajtskými cestovnými kanceláriami. Cieľ bol jasný, opätovne do destinácie prilákať klientelu z tejto blízkovýchodnej krajiny.

Už takmer polstoročie poznajú Kuvajťania Trnavský kraj, a to aj vďaka piešťanským kúpeľom. Ich zvyk dovolenkovať v našej destinácii žiaľ narušila pandémia. „Chceme ich opätovne zaujať, čo je príležitosť predstaviť im spolu s medicínskymi účinkami liečivých prameňov aj všetky ďalšie atraktivity Trnavského kraja. Jedinečnou výsadou v destinácii je medzinárodné letisko v Piešťanoch, ktoré záujemcom umožňuje cestovať sem pohodlne a rýchlo,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Podľa štatistík z piešťanských kúpeľov v minulom roku začal rásť počet návštevníkov prichádzajúcich z Kuvajtu. „Naším cieľom je, aby sme tieto čísla zvýšili na počty pred pandémiou, nakoľko práve z tejto krajiny sme mali najvyššiu návštevnosť oproti ostatným štátom okolo Perzského zálivu. Marketingovými aktivitami, prezentáciou v médiách aj osobnými obchodnými stretnutiami na to teraz nadväzujeme, pričom upriamujeme pozornosť na celý Trnavský kraj – od Žitného ostrova až po Záhorie,“ vysvetlila Agáta Mikulová, riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

Na prezentáciu prišli zástupcovia cestovných kancelárií, ktoré pobyty v Piešťanoch svojim klientom už predtým ponúkali, ale aj touroperátori, pre ktorých je táto destinácia málo známa. Zhodli sa, že im bol predstavený produkt zaujímavý pre bonitnú klientelu.

Spoločných tém na rozhovory Slovákov a hostiteľov bolo dosť. Foto: OOCR Rezort Piešťany

Piešťany prezentovali ako mesto zdravia, ktoré je plné zelene a rozprestiera sa okolo rieky ponúkajúcej rozmanité možnosti na trávenie voľného času. „Práve množstvo športových aktivít a kultúrnych podujatí má potenciál prilákať Kuvajťanov. Piešťanský región je totiž atraktívny nielen pre klientov prichádzajúcich za kúpeľnou liečbou, ale aj pre ich blízkych, ktorí chcú dovolenku tráviť aktívne, spoznávať kultúrne pamiatky, užívať si pre nich vzácnu zeleň alebo nakupovať,“ dodala Tatiana Nevolná, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Ochorenia pohybového aparátu, potreba rehabilitácie, ale aj čoraz dôležitejšia prevencia. „Na to všetko sa v piešťanských kúpeľoch zameriavame a mimoriadne liečivé účinky piešťanského bahna a termálnej vody sú v Kuvajte dobre známe. Predstavili sme im však aj medicínske novinky a rôzne druhy inovatívnej liečby, vďaka ktorým v pomoci našim klientom napredujeme,“ zdôraznil Boris Bánovský, lekársky riaditeľ Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany.

Dobrou správou je, že sa zjednodušil proces vydávania víz, čo nepochybne nárastu návštevnosti prospeje. Ide teda o trh, ktorý má potenciál aj na zavedenie priameho leteckého spojenia, pri ktorom by bolo využité medzinárodné letisko priamo v kúpeľnom meste Piešťany.


Ďalšie články