Bratislavský školák plánoval skok z okna: Zachránil ho spolužiak

Veľa nechýbalo a k tragédii v Parchovanoch by bola pribudla ďalšia v Petržalke.

BRATISLAVA – Verejnosť má ešte stále v čerstvej pamäti tragédiu deviataka Romana z obce Parchovany v okrese Trebišov, ktorý spáchal samovraždu skokom zo strechy školskej budovy. Veľa nechýbalo a pribudla by k nej druhá. V utorok 28. novembra sa pokúsil vyskočiť z okna piatak zo ZŠ Budatínska v bratislavskej mestskej časti Petržalka.

Obrovským šťastím bolo, že na rozdiel od spolužiakov nešťastného Romana, ktorí mladíka namiesto odhovárania vyzývali, aby skočil zo strechy školy, v bratislavskom prípade malého školáka zachránil jeho spolužiak a zabránil tak tragédii. Na miesto boli okamžite povolané všetky záchranné zložky. Dieťa následne skončilo v nemocnici.

Bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková pre Bratislavský Štandard potvrdila udalosť. „Policajti piateho bratislavského okresu boli počas dňa 28. 11. vyslaní do jednej zo základných škôl k prevereniu udalosti. Bližšie informácie s ohľadom na okolnosti nie je možné poskytnúť.“

Riaditeľka školy Marta Režnáková zdôraznila, že aktuálna situácia v ich škole je pokojná. Spresnila, že chlapčeka už z nemocnice prepustili do domáceho liečenia. „Sme radi, že spolužiak zareagoval veľmi pohotovo a aj vďaka tomu nedošlo k žiadnemu zraneniu. Situáciu momentálne riešime v spolupráci s odborníkmi,“ uzavrela riaditeľka. Dôvodom dramatického konania školáka bola hádka medzi deťmi, ktorú piatak nezvládol a pokúsil sa dostať na parapetnú dosku. Tomu však zabránil spolužiak, ktorý chlapca stiahol do triedy a zatvoril okno, potom okamžite kontaktoval pedagogický dozor. K udalosti došlo v prázdnej triede na druhom poschodí.


Ďalšie články