Predplatné
Prihlásiť sa
Bratislavský Štandard

BRATISLAVA – Policajti vyšetrujú nález predmetu v tvare ľudskej lebky na nelegálnej skládke v blízkosti Vrakunskej cesty.

„Dnes krátko po 12.00 h sme prijali informáciu od pracovníka Magistrátu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, v zmysle ktorej mal byť predmet nájdený na nelegálnej skládke nachádzajúcej sa pod obchvatom diaľnice D1 v blízkosti Vrakúnskej cesty,“ spresnila krajská polícia na sociálnej sieti.

Ne mieste policajti vykonávajú v zmysle zákona potrebné úkony súvisiace s dokumentovaním miesta nálezu. „Bližšie informácie poskytneme, keď to situácia umožní,“ uzavrela polícia.

(fb polícia)


Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli
Minúta
Minúta
Nové správy

BRATISLAVA – Vydražili pozemky, na ktorých sa nachádza aj vrakunska skládka, štát ich nezískal. Nový vlastník za pozemky zaplatí viac ako 55-tisíc eur.

Prečítať viac 

Protekcionistická politika USA, s ktorou prišiel ešte Donald Trump a Joe Biden v nej pokračoval, zlyháva. Ani nie tak pre zvyšujúci sa hospodársky vplyv Číny, ako pre silu voľného medzinárodného obchodu.

Prečítať viac 

Duševné zdravie je zanedbávanou témou, jeho ochrana u detí a mladých sa musí stať spoločenskou prioritou. Uviedol to minister školstva Tomáš Drucker.

Prečítať viac 

Na hraničnom priechode Milhosť sú odstavené kamióny, v Maďarsku ich stojí približne sto v 30-kilometrovej kolóne. Polícia žiada vodičov, aby v tomto úseku zvýšili opatrnosť.

Prečítať viac 

Izrael zverejnil novú interaktívnu mapu s evakuačnými zónami v Pásme Gazy, kde sa po vypršaní prímeria obnovili boje.

Prečítať viac 

VRBOVKA – V obci otvorili nový cestný most, ktorý ju spojí s maďarskou obcou Őrhalom. Nové cestné prepojenie medzi Slovenskom a Maďarskom má podporiť cezhraničnú pracovnú mobilitu a vyriešiť lokálnu dopravnú izolovanosť obce.

Prečítať viac 

Audítori zistili dva nedostatky v pláne obnovy. Najvážnejším z nich je meškanie optimalizácie siete záchranných zdravotných zariadení v gescii Ministerstva zdravotníctva. Po odstránení nedostatku bude možné preplatiť žiadosť o platbu štvrtej splátky vo výške 923,8 milióna eur.

Prečítať viac 

Manažérske zmeny v spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava sú ukončené. Ministerstvo financií SR, ako jediný akcionár, vymenovalo do predstavenstva posledného člena.

Prečítať viac 

Ak podľa pápeža Františka nebudeme konať teraz, klimatická kríza bude čoraz viac poškodzovať životy miliónov ľudí.

Prečítať viac 

Autodopravcovia zablokovali hraničný priechod Vyšné Nemecké – Užhorod. Protestujú tým proti zrušeniu povoleniek pre ukrajinských dopravcov v Európskej únii. Obmedzenie na prejazd kamiónov má trvať do odvolania.

Prečítať viac 

Nikdy som nepovedal, že chcem zrušiť národný park Malá Fatra, tvrdí Tomáš Taraba. Minister životného prostredia uviedol, že je prekvapený z jeho predvolania na pôdohospodársky parlamentný výbor, ktorý zasadne 5. decembra. „Ak by ministerstvo išlo touto cestou otvorene to poviem,“ dodal.

Prečítať viac 

Ryanair našiel falošné súčiastky v dvoch zo svojich leteckých motorov počas plánovanej údržby. Podľa výkonného riaditeľa nízkonákladových prepravcov Michaela O’Learyho ich z motorov už odstránili.

Prečítať viac 

Vláda hľadá riešenie na výmenu turbín vo vodnej elektrárni Gabčíkovo. Potvrdil to premiér Robert Fico s tým, že nechce, aby modernizáciu zastavilo verejné obstarávanie či povoľovacie konanie. Životnosť turbín je podľa predsedu vlády „dávno prekonaná“.

Prečítať viac 

Šutaj Eštok vymenoval Ľubomíra Soláka za policajného prezidenta. Solák je podľa ministra vnútra pripravený riešiť všetky problémy, s ktorými polícia zápasí, ako dlhodobý personálny podstav, materiálno-technické zabezpečenie policajtov, ako aj problém infraštruktúry policajných staníc.

Prečítať viac 

Traja prezidenti sa na konferencii o klíme odmietli fotiť s lídrami pre prítomnosť Lukašenka. Išlo o predstaviteľov krajín Poľska, Lotyšska a Litvy.

Prečítať viac 

Sociálna poisťovňa od piatka vypláca jednorazových 300 eur všetkým poberateľom dôchodku. Sumu dostanú poberatelia ako poplatok k súčasnému 13. dôchodku automaticky. V piatok to pripomenulo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Prečítať viac 

ŽILINA – Po žilinských uliciach bude už tradične premávať vianočný trolejbus. Vianočne vyzdobený trolejbus bude jazdiť počas celého decembra a zájde aj do žilinských mestských častí.

Prečítať viac 

Rusko nás terorizuje. Sme s ním v ekonomickej a hybridnej vojne a iba vďaka EÚ nie aj vo vojenskej, povedala poslankyňa Vladimíra Marcinková. „Musíme byť razantnejší, tí ktorí sme proeurópski politici,“ dodala.

Prečítať viac 

ŽILINA – Plánovaná uzávera tunela Považský Chlmec sa posúva o týždeň neskôr. Dôvodom majú byť nepriaznivé klimatické podmienky.

Prečítať viac 

Juhoafrická „morská panna“ sa začala topiť počas predstavenia v akváriu. Dráma nastala po tom, čo sa jej zasekla plutva o korál.

Prečítať viac 

Úrad inšpekčnej služby rezortu vnútra prešiel reorganizáciou. Zanikol odbor ochrany a prevencie a vznikol odbor západ, stred a východ. Deviatich príslušníkov inšpekcie sa dotkli zmeny aj v personálnej rovine. Siedmi boli v riadiacej funkcii a prevelili ich na iné pozície.

Prečítať viac 

LIPTOVSKÝ HRÁDOK – Cesta medzi Liptovským Hrádkom a obcou Hybe je neprejazdná. Na ceste došlo k zrážke autobusu a nákladného vozidla.

Prečítať viac 

Ruská armáda na Ukrajine postupuje vo všetkých smeroch, vyhlásil ruský minister obrany Sergej Šojgu. Podľa analytikov sa však front na Ukrajine hýbe len málo.

Prečítať viac 

PREŠOV – Podvodník od staršej ženy vylákal 8-tisíc eur. Tentokrát sa predstavil ako riaditeľ banky. Žene tvrdil, že jej účet bol hacknutý a musí poskytnúť všetky potrebné údaje.

Prečítať viac 

Vojna v polícii môže skončiť obvinením Mikulca a prokurátorov špeciálnej prokuratúry, píše Dag Daniš. Matúš Šutaj Eštok predbehol v odvolávaní prvého ministra aj ministrov SNS, pretože zobral opozícii jej najsilnejšiu zbraň – políciu.

Prečítať viac 

Biskup Jozef Haľko bude ľuďom verejne k dispozícii aj v predvianočnom období. V rámci neformálneho podujatia Adventné dialógy bude každú stredu pri studni na Primaciálnom námestí v Bratislave čakať na tých, ktorí majú záujem o rozhovor, spoveď či požehnanie.

Prečítať viac 

BANSKÁ BYSTRICA – Betlehem pre mesto pod Urpínom vyrezal rezbár ocenený vo Vatikáne. Diela Petra Zoričáka boli prezentované doma i v zahraničí. Nový betlehem pribudne v priestore medzi Barbakánom a Farským kostolom Nanebovzatia Panny Márie 9. decembra.

Prečítať viac 

Von der Leyenová žiada úsilie Európskej únie v oblasti obrany a strategickej zodpovednosti. Predsedníčka Európskej komisie to uviedla na štvrtkovej konferencii Európskej obrannej agentúry.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Polícia objasnila prípad podvodu na 72-ročnej seniorke. Muži chceli dôchodkyňu okradnúť o 8000 eur. Teraz čelia obvineniu.

Prečítať viac 

Klimatická konferencia musí byť podľa britského kráľa zlomovým bodom v boji proti klimatickej kríze. „Zem nepatrí nám, my patríme Zemi,“ upozornil Karol III., ktorý ako prvý zo svetových lídrov predniesol na konferencii svoj príhovor.

Prečítať viac 

Minister vnútra plánuje zrušiť úradnú zmenu pohlavia pre osoby nezbavené reprodukčnej schopnosti. Šutaj Eštok sa pre Štandard vyjadril, že úradne si takto zmenilo pohlavie minimum osôb.

Prečítať viac 

Turisti pre vojnu Izraela s Hamasom rušia dovolenky v krajinách Blízkeho východu. Postihuje to najmä ekonomiky krajín ako Jordánsko, Libanon a Egypt, ktoré sú závislé od medzinárodného cestovného ruchu.

Prečítať viac 

Blíži sa posledný termín pre firmy na zmenu dodávateľa elektriny. Môžu tak ušetriť nielen tisíce eur, ale aj životné prostredie.

Prečítať viac 

BANSKÁ BYSTRICA – Nový cyklomost v mestskej časti Radvaň-Kráľová je v štádiu kolaudácie, banskobystrická samospráva ho plánuje otvoriť do konca roka. Má byť atraktívnou dominantou pri vstupe do mesta pod Urpínom.

Prečítať viac 

Dolinková ide porušiť programové vyhlásenie vlády, pokúša sa znova spolitizovať dôležitý úrad. Vládou schválený návrh novely kompetenčného zákona, ktorým sa zásadne mení aj vymenúvanie a odvolávanie predsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, je krokom k oslabeniu nezávislosti tejto dôležitej verejnej inštitúcie, upozorňuje na to dotknutý úrad.

Prečítať viac 

Rusko nevidí dôvod meniť svoje ciele vojny proti Ukrajine. „Verím, že vedenie našej špeciálnej vojenskej operácie vie, aké ciele sleduje. Kontrolu nad touto operáciou permanentne vykonáva najvyšší veliteľ,“ vyhlásil ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Prečítať viac 

Za 12 rokov vládnutia si zo Slovenského pozemkového fondu urobili Smer a SNS súkromnú realitnú kanceláriu. Pôsobenie bývalého generálneho Jána Marosza prinieslo do inštitúcie nový vietor, obhajuje hnutie Slovensko.

Prečítať viac 

SABINOV – Mesto začalo s rekonštrukciou elektrickej prípojky k bytovým domom na Severnej ulici. Zároveň odštartovalo aj práce na rekonštrukcii elektrických rozvádzačov v objekte sabinovskej polikliniky. Obe investície stoja samosprávu celkovo takmer 57-tisíc eur.

Prečítať viac 

Tragický manažment, marazmus a chaos. Týmito slovami minister vnútra Matúš Šutaj Eštok charakterizoval vedenie bratislavskej Nemocnice sv. Michala za vlády Igora Matoviča a svojho predchodcu Romana Mikulca. Odvolal preto generálneho riaditeľa nemocnice Branislava Deleja.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články