Predplatné
Prihlásiť sa
Bratislavský Štandard

PEZINOK – Z dôvodu poruchy trakčného vedenia v úseku Svätý Jur – Pezinok meškajú v pondelok popoludní niektoré vlaky. Aktuálne môžu vlaky na danom úseku jazdiť len po jednej koľaji. Príčina roztrhnutého nosného lana sa vyšetruje.

Uviedol to Denis Dymo z odboru komunikácie Železníc Slovenskej republiky (ŽSR).        

Na odstraňovaní poruchy pracujú dve čaty elektromontérov. „Porucha trakčného vedenia by mala byť odstránená približne do 16.00 h,“ priblížil Dymo. K poruche trakčného vedenia prišlo v čase 12.37 h. Na prvej koľaji uviazol vlak smerujúci do Košíc.

Ako priblížil Dominik Drevický z odboru komunikácie Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), aktuálne môžu vlaky na danom úseku jazdiť len po jednej koľaji. „Čas sprejazdnenia druhej koľaje zatiaľ nevieme predpokladať,“ uviedol.        

Vlak smerujúci z Bratislavy do Košíc strhol trakčné vedenie medzi Pezinkom a Svätým Jurom, skonštatoval Drevický. Pre nehodu preto meškal 122 minút. V tejto súvislosti tiež meškajú od piatich do 40 minút štyri vlaky Ex, tri vlaky R, štyri vlaky REX a päť vlakov Os. V úseku Pezinok – Bratislava-Rača bol tiež odrieknutý jeden vlak kategórie Os, ktorý nahradili iným vlakom tej istej kategórie.

(tasr)


Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli
Minúta
Minúta
Nové správy

Spolok svätého Vojtecha vydal kompletné Sväté písmo vo forme audioknihy. 112-hodinové dielo doprevádza hudba Lukáša Borzíka, interpreti ocenili komornú atmosféru počas dvojročnej produkcie.

Prečítať viac 

JAHODNÁ – Lyžiarske stredisko Jahodná pri Košiciach spustí lyžiarsku sezónu na Mikuláša otvorením detskej zjazdovky. Hlavnú zjazdovku otvoria pravdepodobne v polovici decembra.

Prečítať viac 

Národný bezpečnostný úrad predstavil adventný kyberkalendár, do Vianoc bude uverejňovať praktické rady, ako sa brániť pred rôznymi hrozbami.

Prečítať viac 

Snemovňa reprezentantov vylúčila kongresmana Georgea Santosa. Peniaze od darcov využíval na nákup luxusného tovaru, dovoleniek či služieb pornostránky.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Odvoz a likvidácia odpadu upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa môžu vydávať za jej zamestnancov. V minulosti od obyvateľov pýtali peniaze. Falošní smetiari chodili v inom oblečení, používali osobné vozidlo a žiadali finančné dary za vianočné vinše.

Prečítať viac 

Rusko vyvinulo mini drony, ktoré majú dostať stíhačky Su-57 piatej generácie. Táto nová konštrukcia by mala Rusku umožniť lepšie obchádzať ukrajinské protidronové obranné systémy.

Prečítať viac 

Siahnuť na špecializovaný trestný súd znamená surovým spôsobom rozdrviť základy trestnej politiky tohto štátu. Uviedol to predseda Súdnej rady Ján Mazák.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Mesto upozorňuje na obmedzenia na Romanovej ulici. Približne na dva týždne uzavrú dva jazdné pruhy v smere od zastávky Romanova na Jiráskovu ulicu.

Prečítať viac 

Čaputová na klimatickej konferencii v Dubaji povedala, že sa ľudstvo rúti do priepasti. Tvrdí, že to ukazujú zistenia týkajúce sa pokroku pri zmierňovaní globálneho otepľovania od prijatia parížskej klimatickej dohody v roku 2015.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Vydražili pozemky, na ktorých sa nachádza aj vrakunska skládka, štát ich nezískal. Nový vlastník za pozemky zaplatí viac ako 55-tisíc eur.

Prečítať viac 

Protekcionistická politika USA, s ktorou prišiel ešte Donald Trump a Joe Biden v nej pokračoval, zlyháva. Ani nie tak pre zvyšujúci sa hospodársky vplyv Číny, ako pre silu voľného medzinárodného obchodu.

Prečítať viac 

Duševné zdravie je zanedbávanou témou, jeho ochrana u detí a mladých sa musí stať spoločenskou prioritou. Uviedol to minister školstva Tomáš Drucker.

Prečítať viac 

Na hraničnom priechode Milhosť sú odstavené kamióny, v Maďarsku ich stojí približne sto v 30-kilometrovej kolóne. Polícia žiada vodičov, aby v tomto úseku zvýšili opatrnosť. Kolóna kamiónov sa tvorí aj pred priechodom Slovenské Nové Mesto.

Prečítať viac 

Izrael zverejnil novú interaktívnu mapu s evakuačnými zónami v Pásme Gazy, kde sa po vypršaní prímeria obnovili boje.

Prečítať viac 

VRBOVKA – V obci otvorili nový cestný most, ktorý ju spojí s maďarskou obcou Őrhalom. Nové cestné prepojenie medzi Slovenskom a Maďarskom má podporiť cezhraničnú pracovnú mobilitu a vyriešiť lokálnu dopravnú izolovanosť obce.

Prečítať viac 

Audítori zistili dva nedostatky v pláne obnovy. Najvážnejším z nich je meškanie optimalizácie siete záchranných zdravotných zariadení v gescii Ministerstva zdravotníctva. Po odstránení nedostatku bude možné preplatiť žiadosť o platbu štvrtej splátky vo výške 923,8 milióna eur.

Prečítať viac 

Manažérske zmeny v spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava sú ukončené. Ministerstvo financií SR, ako jediný akcionár, vymenovalo do predstavenstva posledného člena.

Prečítať viac 

Ak podľa pápeža Františka nebudeme konať teraz, klimatická kríza bude čoraz viac poškodzovať životy miliónov ľudí.

Prečítať viac 

Autodopravcovia zablokovali hraničný priechod Vyšné Nemecké – Užhorod. Protestujú tým proti zrušeniu povoleniek pre ukrajinských dopravcov v Európskej únii. Obmedzenie na prejazd kamiónov má trvať do odvolania.

Prečítať viac 

Nikdy som nepovedal, že chcem zrušiť národný park Malá Fatra, tvrdí Tomáš Taraba. Minister životného prostredia uviedol, že je prekvapený z jeho predvolania na pôdohospodársky parlamentný výbor, ktorý zasadne 5. decembra. „Ak by ministerstvo išlo touto cestou otvorene to poviem,“ dodal.

Prečítať viac 

Aj na Slovensku sa vám už môže stať, že v ženskej šatni stretnete muža. Transsexuál Charlotte Srnčík sa ako prvý pochválil tým, že už je oficiálne ženou. Má nový rodný list, občiansky preukaz a všetky ďalšie doklady, v ktorých je uvedené, že je ženou. 

Prečítať viac 

Ryanair našiel falošné súčiastky v dvoch zo svojich leteckých motorov počas plánovanej údržby. Podľa výkonného riaditeľa nízkonákladových prepravcov Michaela O’Learyho ich z motorov už odstránili.

Prečítať viac 

Vláda hľadá riešenie na výmenu turbín vo vodnej elektrárni Gabčíkovo. Potvrdil to premiér Robert Fico s tým, že nechce, aby modernizáciu zastavilo verejné obstarávanie či povoľovacie konanie. Životnosť turbín je podľa predsedu vlády „dávno prekonaná“.

Prečítať viac 

Šutaj Eštok vymenoval Ľubomíra Soláka za policajného prezidenta. Solák je podľa ministra vnútra pripravený riešiť všetky problémy, s ktorými polícia zápasí, ako dlhodobý personálny podstav, materiálno-technické zabezpečenie policajtov, ako aj problém infraštruktúry policajných staníc.

Prečítať viac 

Traja prezidenti sa na konferencii o klíme odmietli fotiť s lídrami pre prítomnosť Lukašenka. Išlo o predstaviteľov krajín Poľska, Lotyšska a Litvy.

Prečítať viac 

Sociálna poisťovňa od piatka vypláca jednorazových 300 eur všetkým poberateľom dôchodku. Sumu dostanú poberatelia ako poplatok k súčasnému 13. dôchodku automaticky. V piatok to pripomenulo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Prečítať viac 

ŽILINA – Po žilinských uliciach bude už tradične premávať vianočný trolejbus. Vianočne vyzdobený trolejbus bude jazdiť počas celého decembra a zájde aj do žilinských mestských častí.

Prečítať viac 

Rusko nás terorizuje. Sme s ním v ekonomickej a hybridnej vojne a iba vďaka EÚ nie aj vo vojenskej, povedala poslankyňa Vladimíra Marcinková. „Musíme byť razantnejší, tí ktorí sme proeurópski politici,“ dodala.

Prečítať viac 

ŽILINA – Plánovaná uzávera tunela Považský Chlmec sa posúva o týždeň neskôr. Dôvodom majú byť nepriaznivé klimatické podmienky.

Prečítať viac 

Juhoafrická „morská panna“ sa začala topiť počas predstavenia v akváriu. Dráma nastala po tom, čo sa jej zasekla plutva o korál.

Prečítať viac 

Úrad inšpekčnej služby rezortu vnútra prešiel reorganizáciou. Zanikol odbor ochrany a prevencie a vznikol odbor západ, stred a východ. Deviatich príslušníkov inšpekcie sa dotkli zmeny aj v personálnej rovine. Siedmi boli v riadiacej funkcii a prevelili ich na iné pozície.

Prečítať viac 

LIPTOVSKÝ HRÁDOK – Cesta medzi Liptovským Hrádkom a obcou Hybe je neprejazdná. Na ceste došlo k zrážke autobusu a nákladného vozidla.

Prečítať viac 

Ruská armáda na Ukrajine postupuje vo všetkých smeroch, vyhlásil ruský minister obrany Sergej Šojgu. Podľa analytikov sa však front na Ukrajine hýbe len málo.

Prečítať viac 

PREŠOV – Podvodník od staršej ženy vylákal 8-tisíc eur. Tentokrát sa predstavil ako riaditeľ banky. Žene tvrdil, že jej účet bol hacknutý a musí poskytnúť všetky potrebné údaje.

Prečítať viac 

Vojna v polícii môže skončiť obvinením Mikulca a prokurátorov špeciálnej prokuratúry, píše Dag Daniš. Matúš Šutaj Eštok predbehol v odvolávaní prvého ministra aj ministrov SNS, pretože zobral opozícii jej najsilnejšiu zbraň – políciu.

Prečítať viac 

Biskup Jozef Haľko bude ľuďom verejne k dispozícii aj v predvianočnom období. V rámci neformálneho podujatia Adventné dialógy bude každú stredu pri studni na Primaciálnom námestí v Bratislave čakať na tých, ktorí majú záujem o rozhovor, spoveď či požehnanie.

Prečítať viac 

BANSKÁ BYSTRICA – Betlehem pre mesto pod Urpínom vyrezal rezbár ocenený vo Vatikáne. Diela Petra Zoričáka boli prezentované doma i v zahraničí. Nový betlehem pribudne v priestore medzi Barbakánom a Farským kostolom Nanebovzatia Panny Márie 9. decembra.

Prečítať viac 

Von der Leyenová žiada úsilie Európskej únie v oblasti obrany a strategickej zodpovednosti. Predsedníčka Európskej komisie to uviedla na štvrtkovej konferencii Európskej obrannej agentúry.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Polícia objasnila prípad podvodu na 72-ročnej seniorke. Muži chceli dôchodkyňu okradnúť o 8000 eur. Teraz čelia obvineniu.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články