Pre vrcholových a rekreačných športovcov stavajú v Malackách moderný športový komplex

Malacky Sport arena november 2023_2 Športová aréna v polovici výstavby naberá viditeľné kontúry. Foto: Mesto Malacky

MALACKY – V Malackách stavajú najmodernejší športový komplex v širokom okolí. Šport aréna Malacky bude pozostávať z dvoch samostatných športových hál – hokejovej a multifunkčnej.

Športový stánok vyrastie v areáli bývalej píly, ktorú založili Pálffyovci v 19. storočí. Na prepravu dreva využívala vlastnú lesnú železničku, s jej prevádzkou sa definitívne skončilo na prelome 20. a 21. storočia. Zanedbané miesto za posledné roky znova ožíva. Pred štyrmi rokmi sa postavilo záchytné parkovisko a na budúci rok pribudne v lokalite nová športová infraštruktúra. „Výstavba sa začala na jeseň 2022, plán výstavby je 2 roky,“ spresnila Bratislavskému Štandardu hovorkyňa Mestského úradu Malacky Ľubica Pilzová.

„Po dokončení bude aréna slúžiť nielen vrcholovým, ale aj rekreačným športovcom. Dokonca bude súčasťou moderného komplexu aj ubytovacie zariadenie pre športovcov. „Aréna bude športovým tréningovým komplexom, ktorého súčasťou bude okrem hokejovej haly aj multifunkčná hala pre kolektívne športy, silovo-kondičná príprava, priestory pre regeneráciu, hokejový trenažér, ubytovacie kapacity pre športovcov a potrebné technické zázemie. Bude slúžiť obyvateľom mesta aj okresu, rekreačným športovcom aj športovým klubom na prípravu,“ dodal web mesta Malacky. 

Multifunkčná aréna bude využívaná pre viacej športov. Vizuál: Cityprojekt, s. r. o., Pavol Citovický

Náklady na stavbu predstavujú sumu 12 684 000 eur. Výstavba je hradená z viacerých zdrojov, okrem vlastného rozpočtu mesta aj pomocou úveru a štátnej dotácie vo výške 1 500 000 eur. V zložitej dobe týkajúcej sa zvýšených nákladov bude prevádzka takejto stavby určite náročná. Spôsob vykurovania počíta s kombináciou plynu a zvyškovým teplom z výroby ľadu. Na výrobu elektrickej energie by mali slúžiť fotovoltické panely umiestnené na streche haly, čo by ušetrilo nemalé prevádzkové náklady.


Ďalšie články